Bu İçeriği Paylaş
12 Nisan 2018 Perşembe

17. ULUSLARARASI SINIF ÖĞRETMENLİĞİ EĞİTİMİ SEMPOZYUMU BAŞLADI

17. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu, Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nin ev sahipliğinde Ankara’da başladı. Muş SÖED Başkanı Serkan Demir’in de katıldığı sempozyum, üç gün sürecek


Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan SÖED ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Hayati Akyol, “17. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu (USOS 2018) Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nin ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleştirilecektir. Ülkemizde 1994 yılından bu yana farklı üniversitelerin eğitim fakülteleri tarafından 16 kez ev sahipliği yapılan, bilimsel niteliği ve mesleki değeri yönüyle önemli bir saygınlığa ulaşan bu Sempozyumun 17.sini 11-14 Nisan 2017 tarihleri arasında Gazi Eğitim Fakültesinde yapmaktan onur duymaktayız. Sempozyumun amacı, Sınıf Öğretmenliği ve eğitimine yönelik bilimsel çalışma, uygulama ve deneyimleri paylaşmak, bu alanda çalışan akademisyen, öğretmen ve öğrencileri bir araya getirerek bilimsel, sosyal etkileşimi üst düzeye çıkarmak, aralarında işbirliği, eşgüdüm sağlamak, yeni bakış açıları ve çalışma alanları oluşturmaktır.

Sempozyumun bilimsel niteliğini arttırmak için yurt dışından ve yurt içinden alandaki en iyi bilim insanlarının sempozyuma katılımını sağlamaya çalışacağız. Ayrıca sınıf öğretmenliğinin güncel sorunlarını ayrıntılı olarak tartışmak ve değerlendirmek ve gerekli bilimsel ortamları oluşturmak için gayret göstereceğiz. Bu kapsamda sempozyumda, davetli konuşmacılar, bildiriler, konferanslar, paneller, poster sunumları, eğitimde iyi örnekler, çalıştaylar ve atölye çalışmalarına yer verilecektir. Kısacası bilimsel ve sosyal etkileşimi zengin bir sempozyum hazırlığı içindeyiz. Bildiri özet kitapları ve tam metinlerin yer aldığı kitaplar PDF formatında Web sayfasında yayımlanacaktır. Sizleri 11 -14 Nisan 2018 tarihlerinde Sınıf Öğretmeni Eğitimcileri Derneği ve Gazi Eğitim Fakültesi işbirliği ile yapılacak olan 17. Uluslararası Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Sempozyumu’nda görmekten mutluluk duyacağımızı belirtir, çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim.”

 
Bu içerik 50 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİM.. Muş Valiliği 2018 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Seçimi yapıldı. 95 ..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SE.. Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Y..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
ECZANELER ECZANELER.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
Üye Bilgi