Bu İçeriği Paylaş
27 Mayıs 2018 Pazar

AK PARTİ’DE ADAY TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Muş’ta, AK Parti adaylarının belirlenmesinin ardından ’aday tanıtım’ toplantısı gerçekleştirildi


Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞTSO) konferans salonunda düzenlenen aday tanıtım toplantısına; AK Parti Muş Milletvekili ve 1. sıra adayı Mehmet Emin Şimşek, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 2. sıra adayı Abdulselam Er, 3. sıra adayı Abdulmecit Cantepe, 4. sıra adayı Figen Ergül, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ve partililer katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşması AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı tarafından yapıldı. Daha sonra kürsüye gelen 2. sıra adayı Absulselam Er, yüreğinin Muş halkına hizmetkar olmak istediğini söyledi. İl merkezi ve tüm ilçelerin hizmetkarı olmaya aday olduğunu hatırlatan Er, "Muş'taki vatandaşlarımın derdi benim derdim, onların sevinci benim sevincim olacak. Beraber güleceğiz, beraber ağlayacağız, toksak beraber tok olacağız, açsak beraber aç kalacağız ama davamızdan ayrılmayacağız" dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Muş Milletvekili ve 1. sıra adayı Mehmet Emin Şimşek ise, son 3 yılda başlarına gelmeyenin kalmadığını ifade ederek, "Gençlerimiz kendilerini tankın altına siper ettiler. Sadece yürekleriyle, Allah'u Ekber ile, bayrakla, ezanla tankların önüne çıktılar. Bunda Muş'un payı da çok fazlaydı" dedi.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, "Sahaya çıktığımız andan itibaren hem Cumhurbaşkanımıza hem de AK Partimize oy isteyeceğiz. Bu ikisini birbirinden ayırmak mümkün değildir. Güçlü hükümetin işini kolaylaştıracak olan güçlü Meclis'tir." dedi.

Şimşek, aday tanıtım toplantısındaki konuşmasında " Her seçim önemlidir ama 24 Haziran seçimleri daha önemlidir. 16 Nisan referandumunda gerçekleştirdiğimiz anayasa değişikliğinin uygulamaya ve işlemeye başlayacağı seçimler olarak tarihe geçecektir. Bu seçimlerle hem cumhurbaşkanı hem de Meclis seçilecek. Sonraki 5 yıl boyunca Türkiye'nin gündeminde yerel hariç hiçbir seçim olmayacaktır." diye konuştu.

Türkiye'nin istikrar ve büyümesinin yılın ikinci yarısında devam edeceğini aktaran Şimşek, Türkiye'de AK Parti'yle siyasal ve ekonomik istikrar olduğunu kaydetti. Şimşek, istikrar ve sürekliliğin olmadığı yerde başarıdan söz edilemeyeceğini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu sistemle beraber istikrar hem hükumette hem de Meclis'te tesis edilecek. İddiamız şu; güçlü hükümet güçlü Meclis. Sahaya çıktığımız andan itibaren hem Cumhurbaşkanımıza hem de AK Partimize oy isteyeceğiz. Bu ikisini birbirinden ayırmak mümkün değildir. Güçlü hükümetin işini kolaylaştıracak olan güçlü Meclis'tir. Güçlü Meclis olmazsa hükümetin uygulayacağı yasal düzenlemelerin yapılması rahat olmayacaktır. Her iki ayrı kuvvetin güçlü seçilmesi önem arz etmektedir."

Partisinin seçim beyannamesi hakkında da hatırlatmalar yapan Şimşek, Türkiye'nin bundan sonra daha da büyüyeceğini söyledi. Sahada her zaman iyi olduklarını aktaran Şimşek, AK Parti'nin bütün seçimlerde çıtayı yükselttiğini söyledi. Şimşek, gece gündüz demeden çok çalışacaklarını ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Çok çalışkan bir Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız var. Dinamik bir teşkilatımız ve çok çalışan adaylarımız var. Sahada hep beraber aynı enerjiyle çalışacağız. Bizim zaman mefhumumuz yok. Az konuşup çok iş yapanlardan olacağımızı söyledik her zaman. Geceyi gündüze katarak, işin bitmesini sağlayacağız. Ramazan aynın bereketiyle bu süreci teşkilatlarımızla, kadın kollarıyla ve gençlik kollarıyla işin üstesinden geleceğiz. Bütün ayak oyunlarına rağmen bu seçimde yine galip geleceğiz Allah'ın izniyle."

3. sıra adayı Abdulmecit Cantepe ve 4. sıra adayı Figen Ergül'ün de birer konuşma yapmasının ardından program, toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

 
Bu içerik 129 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi