Bu İçeriği Paylaş
23 Nisan 2018 Pazartesi

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Ülke genelinde olduğu gibi Muş’ta da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yılı bütün ülke genelinde olduğu gibi Muş'ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Hükümet konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlan tören, Selçuklu İlkokulunda devam etti. Saygı duruşuna müteakip İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Törende İl Milli Eğitim Müdür Vekili Enver Kıvanç, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

23 Nisan’ın önemine değinen Kıvanç, “Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 98. yılını coşkuyla kutluyoruz. Bu gün, Cumhuriyet yolunda atılmış en büyük adımdır. 23 Nisan, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Türk milleti, dün olduğu gibi, bugünde cumhuriyetin temel niteliklerini en iyi şekilde koruyup, muhafaza edecektir. Millet olarak amacımız, akıl ve bilimin ışığında ilerleyerek, milli ve manevi değerlere bağlı bir toplum olarak, sonsuza kadar var olabilmektir. Tarih boyunca hürriyetine düşkünlüğü ile tanınmış olan Türk Milleti 1. Dünya Savaşından sonra ülke topraklarının düşmanlar tarafından işgal edilmesi üzerine, bir kez daha özgürlüğünü geri alma mücadelesine girişmiş, esaret zincirlerini kırarak, dünyaya emsali görülmemiş bir kahramanlık destanı sunmuştur. Dünya'da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye'dir” dedi.

“AYDINLIK MUTLU VE BAŞARILI YARINLAR SİZLERİN OLACAKTIR”

“Unutmayın ki bugün burada coşkunuzu paylaşan büyükleriniz, sizden araştıran, düşünen, üreten, ahlaki, insani, milli, manevi ve evrensel değerlere sahip insanlar olarak yetişmenizi beklemektedirler” diye vurgulayan Kıvanç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sizler de bu bilince sahip olmalısınız. Şimdiden sorumluluklarınızı yerine getirip, geleceğe iyi hazırlanırsanız, aydınlık mutlu ve başarılı yarınlar sizlerin olacaktır.”

“23 NİSAN DÜZENLEMESİ ÖĞRENCİLER İÇİN VERİMLİ OLDU”

Muş yöresine ait halkoyunları gösterisi sergilendi. Ayrıca değişik bölgeleri temsil eden oyunlarda sahne aldı. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi ile izlenen kutlamalarda öğrenciler şiirler okundu. Program, toplu fotoğraf çekilmesi ve öğrencilere hediye takdimi ile son buldu.

 
Bu içerik 57 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi