Bu İçeriği Paylaş
18 Aralık 2017 Pazartesi

İSTİHDAM ÖDÜL TÖRENİ ANKARA’DA YAPILDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) ortaklaşa düzenlediği şûra ve ödül töreni, geçen hafta Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlendi


Programda, Milli İstihdam Seferberliği kapsamında en fazla istihdam sağlayan şirket ve illere ödülleri verildi. Firma başına istihdamını en fazla artıran iller Ardahan, Bayburt, Bingöl, Tunceli ve Muş olurken, Türkiye genelinde istihdamını en fazla artıran iller İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Muğla olarak sıralandı. Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katıldı.

En fazla istihdam sağlayan iller arasında yer alan Muş’un ödülünü Muş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fatih Cengiz aldı. Muş için son derece gurur verici bir program olduğunu kaydeden Cengiz, en fazla istihdam sağlayan firmalar adına Muş’un ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan aldığını ifade etti. İstihdam seferberliği ödül töreninden sonra yazılı basın açıklaması yapan Cengiz, “Türkiye’yi ekonomik krizle köşeye sıkıştırmak isteyenler bir kez daha anlasın ki, bu millet ülkesine, vatanına ve bayrağına sahip çıkıyor ve çıkmaya da devam edecek. Daha fazla istihdam ve daha fazla üretimle ekonomiyi geliştirme ve güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen yıl Şubat ayında istihdam seferberliği için çağrıda bulunduğunu hatırlatan Cengiz,  “Türkiye’nin dört bir tarafında başlatılan milli istihdam seferberliği için Muş’ta programlar düzenledik, girişimlerde bulunduk. Büyük bir fedakarlıkla bu seferberliğe destek veren ve var gücüyle çalışan, çabalayan işadamlarımıza, üyelerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. Firma yetkililerimizin istihdama olan katkısının ödüllendirilmesi bizleri gururlandırmış ve ümitlerimizi arttırmıştır. Muş’un istihdama ve ekonomiye daha fazla katkı sağlaması için işadamlarımızın, üyelerimizin daha fazla destek vereceğine inanıyorum. Tekrar işadamlarımıza ve üyelerimize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne de düzenledikleri bu tören için teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

 
Bu içerik 239 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİM.. Muş Valiliği 2018 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Seçimi yapıldı. 95 ..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SE.. Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Y..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
ECZANELER ECZANELER.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
Üye Bilgi