Bu İçeriği Paylaş
8 Aralık 2017 Cuma

ASYA, ABD’NİN KUDÜS KARARINI KINADI

Belediye Başkanı Feyat Asya, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki göstererek, alınan kararı şiddetle kınadığını ifade etti.


Belediye Başkanı Feyat Asya, ABD Başkanı Donald Trump’ın, büyükelçiliği Kudüs’e taşıma kararı ve İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü tanıması girişimine sert tepki gösterdi. Uluslararası hukuku ve adalet anlayışını ayaklar altına alan bu kararın yanlış olduğunu ve şiddetle kınadığını ifade eden Başkan Asya, Kudüs’ün İslam’ın onuru olmaya devam edeceğini kaydetti.

“YAPTIKLARI PLANLARIN HEPSİ BOŞA ÇIKACAKTIR”

Kudüs’ün İslam şehri ve Müslümanların ilk kıblesi olduğunu anımsatan Başkan Asya, uzun yıllar İslam himayesinde, üç semavi din için barış sembolü huzur ve hoşgörünün başkenti olan bu kutsal mekanın, İsrail’in zulmü karşısında kan ve gözyaşına boğulduğunu söyledi.

Şer güçlerinin ittifak ederek aldığı sorumsuzca kararın dünya barışını tehlikeye atabileceğine dikkat çeken Başkan Asya, “Bu karara imza atanlar, tüm uyarılara karşın Kudüs’ün İslam dünyası için taşıdığı değeri ve buna yürekten bağlanan milyarlarca Müslüman'ı görmezlikten gelmişlerdir. Şer odakları Ortadoğu’yu bir kez daha karanlığa, kan ve gözyaşına mahkum bırakmanın hesaplarını yapmaktadır. Allah’ın izniyle yaptıkları planların hepsi boşa çıkacaktır” dedi.

“İSRAİL’İN FİLİSTİN TOPRAKLARINDA SÜRDÜRDÜĞÜ TERÖRÜ ŞİDDETLE KINIYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ortadoğu ve Kudüs konusundaki istikrarlı duruşunun tüm İslam ülkelerinin örnek alması gerektiğini vurgulayan Başkan Asya, “Her zaman mazlumların yanında zalimlerin karşısında duran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Kudüs konusundaki tavrıyla bir kez daha gönülleri fethetmiştir. Bizler de liderimizin arkasında olmaya devam edeceğiz. Umarım Türkiye’nin bu konudaki dik duruşu diğer İslam ülkeleri tarafından örnek alınır. Ümmetin ortak tepkisinin bu tür hain planları bertaraf edeceğine inanıyorum. Bu vesile ile bir kez daha Kudüs’ün İsrail’in başkenti haline getirilmesi yönündeki politikaları ve İsrail’in Filistin topraklarında sürdürdüğü terörü şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Asya, açıklamasının sonunda Kudüs’e sahip çıkma adına Cuma Namazından sonra belediye meydanını hınca hınç dolduran Muş halkına teşekkür ederek, Müslümanlar, birlik ve beraberlik içinde olduğu sürece karşılarında hiçbir gücün duramayacağını da sözlerine ekledi.

 

 
Bu içerik 152 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ KONGRESİ SONA ERDİ 11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ K.. Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde Spor Bilimleri Derneği’nin katkıla..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
“MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK POTANSİYELİNİN SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ” “MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yr..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU İL MUŞ OLDU OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU .. Türkiye genelinde ortaöğretimde net okullaşma oranın en düşük olduğu il yüzde 50..
0 yorum EĞİTİM - 24.4.2018
Üye Bilgi