Bu İçeriği Paylaş
5 Aralık 2016 Pazartesi

AK PARTİ ARALIK AYI DANIŞMA MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

AK Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün, Başkanlık sistemi için referanduma gidileceğini belirterek yurt içinde ve yurt dışında bunca düşmana karşı birlik ve beraberliğin daha sıkı hale getirilmesi gerektiğini söyledi


AK Parti Muş İl Başkanlığı, Aralık Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısını yaptı. İl Başkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Başkanı Namık Ergün, Kadın Kolları Başkanı Gülay Balkaya, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ile il teşkilatı üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda divan oluşturuldu. Ardından açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Namık Ergün yaptı. Ankara’dan yeni geldiğini ve başkanlık sistemi için referandumun yapılacağını belirten Ergün, referandumun şuanda imzada olduğunu ve 16 Aralık tarihine kadar devam edeceğini söyledi.

Başkanlık sistemi ile ilgili yapılacak olan referandum hakkında detaylı bilgi veren Ergün, “Genel Merkezimizden geliyorum, referanduma gidiyoruz. Referandum mecliste imzaya açıldı, bu imza süreci 16 Aralık’a kadar devam edecektir. Başkanlık sistemiyle ilgili genel merkezimiz start verinceye kadar kendi kafamızdan herhangi bir söylemde bulunmayacağız. İmza meclisten geçtikten sonra tarihi belli olacak, o tarihten sonra da genel merkezimiz referandumla ilgili süreçte buraya süreci anlatacak, insanları teşkilatlarımızı, hocalarımızı gönderecek, bizde buradan aldığımız bilgiyle sahada çalışacağız. İnşallah Muş yine referandumda da kendisine yakışanı yapacak. Özellikle Muş merkezden belediye seçimlerinde alabileceğimiz yüzde 65 oy gözüküyor. Çünkü en son 1 Kasım da yüzde 65 oy almıştık, inşallah bu oyu yüzde 80’lere çıkaracağız. Ben Muş Merkezden yüzde 80 oy çıkaracağımıza inanıyorum. Allah’ın izniyle yüzde 80 oy çıkarıp hatta ve hatta HDP’nin Muş’ta Belediye başkanlığı hayallerini suya düşürmemiz lazım, hakikaten şu anda suya düşmüş ama biz çıtamızı daha da yüksek tutacağız. Bu konuda da hepinizin elinden ne geleceğini ve ne yapacağınıza da inancım sonsuzdur. Başkanlık sistemiyle dedik, biz kendi adımıza kendi kafamızdan bir şey söylemeyeceğiz, bunu da genel merkez bize bildirdi ama süreç belli olduktan sonra bizi eğitime alacaklar, bizlerde sizlere her türlü bilgiyi vereceğiz” dedi.

“BAŞKANLIK SİSTEMİ İÇİN HEMEN ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ”

Referandumda başarılı çıkmak için mahalle yönetim ve sandık kurulu yönetimlerini hemen kuracaklarını kaydeden Ergün, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Mahalle ve sandık kurulu yönetimlerine hemen koordinatör atayacağız. Yani her sandığın bir sorumlu koordinatörü ve dört tane yöneticisi olacak. Her mahallenin 10 tane mahalle başkanının altında yönetimi olacak, birde koordinatörü olacak. Tabana kadar ineceğiz, ayrıca her mahallede bir kadın bir erkek okutman atayacağız.”

“FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ ANA KUMANDA MASASI EKONOMİK SAVAŞ İÇİN KUMANDAYA BASTI”

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatan Ergün, “FETÖ terör örgütü 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yine yönetildiği aynı kumandadan Türkiye de ekonomik bir savaş başlatmak için yine kumandaya bastı. Türkiye ekonomik bir savaşın içine çekilmek isteniyor. Hükümetimizin bu konuda çalışmaları devam ediyor, doların ateşinin bir an önce düşmesi için bizlerde Cumhurbaşkanımızın, Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemiyle yastık altındaki dolarlarımızı, Eurolarımızı TL’ye ve altına çevirmeliyiz. Yani 15 Temmuz akşamı bizi silahlarıyla vuran zalimler bugün ülkemizi, ekonomimizi dolar ve Euro ile vurmak istiyorlar. Allah rızası için çok iyi biliyorum, burada büyük esnaf arkadaşlarımız telefon açmış, 15 Temmuz’dan sonra Muş’ta milyon dolarla dolarını bozduran TL’ye yatıran arkadaşımız var. Ama belki bizim milyon dolarlarımız olamaz, kimin cebinde yüz doları, elli doları varsa lütfen rica ediyorum ülkemizin geleceği için memleketimizin bekası için bu ekonomik savaşta karınca misali bende bir şey taşıyayım diye cebinizdeki elli doları götürüp döviz bürolarında bozalım. Bunu da sizden istiyorum. Ülkemizi ve ekonomimizi olumsuz olarak etkileyen bu nedenden dolayı hepimizin tekrar cebimize, paramıza tamah ederek nifakta bulunarak götürüp dolarlarımızı bozalım. Bunu da sizden rica ediyorum. ,inşallah bizler dolara, Euro’ya talep etmezsek, talep olmazsa onun da fiyatı düşecek, arz talep meselesidir. Siz doları talep ederseniz dolar yükselecek, ben üç lira kazanacağım diye, ama siz deseniz ki bu vatan için ülke için yüz dolarda on lira kaybedeceğim götürüp yüz doları infak ederseniz inşallah bu savaştan da 15 Temmuz gibi galip geleceğiz. Yurt dışında ve yurt içinde bu kadar düşmanlarımız varken birbirimize daha çok kenetlenmeliyiz. Ülkemize, vatanımıza, bayrağımıza ve bize bir namus olarak teslim edilen Ak Parti İl Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği, İl Genel Meclis Üyeliği, Belde Başkanlığı, Belediye Başkanlıkları, ilçe başkanlıkları, yönetim kurulları, mahalle üyeleri, mahalle başkanları, sandık başkanları olarak bize verilen bu namusa sonuna kadar sahip çıkmamız lazım, bu bayrağı çiğnetmemeniz lazım, bu bayrağı yüceltmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Ergün’den sonra bir konuşma yapan Belediye Başkanı Feyat Asya ise “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, sabah engelliler derneğimizi de ziyaret etmek suretiyle artık engelsiz bir yaşam dileğiyle her birimizin de bir engelli adayı olduğumuz bilinciyle bu şehirde engelsiz yaşam alanları üzerinde çalışmalarımızı yaptığımızı bilmenizi ister, bütün engelli kardeşlerimizin ailelerine sabır, engellilerimize de acil şifalar cenabı Allahtan diliyorum. Bir bayrak devir teslim töreni oldu, bir nöbet değişimi oldu. İlçe başkanımızın görevden alınmasıyla birlikte 11 tane siyasetten Rüştülerini ispatlamış ağabeylerimizin, kardeşlerimizin seviyeli ve dengeli bir yarış sonucunda bir kardeşimizin görevlendirilmesi yapılmış, bu görevlendirmenin özelde ilimize genelde bütün ülkemizin hayrına vesile olmasını diler, o kardeşimizin başarılı olmasını cenabı Allah’tan temenni ediyorum. Tabi o yarışta biz olabildiğince bu partinin bir kardeşlik havası içerisinde gittiğini ve hiçbir şekilde müdahil olmadık. Sadece bir görüşümüzü beyan ettik. Genel merkezimiz bizden isim sorarken, biz dedik ki; siz tahlillerinizi tezkiyelerinizi yaptıktan sonra bize göndereceğiniz kim olursa olsun, o bizim parti büyüğümüz, parti temsilcimiz olacağını taahhüt etmiştik. Bu anlamda birlikte saha da çalışacağımızı tekrar il danışma meclisimizin huzurunda da taahhüt ediyorum” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmalardan sonra toplantı belirlenen gündem maddeleri ile devam etti.

 
Bu içerik 406 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ KONGRESİ SONA ERDİ 11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ K.. Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde Spor Bilimleri Derneği’nin katkıla..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
“MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK POTANSİYELİNİN SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ” “MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yr..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU İL MUŞ OLDU OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU .. Türkiye genelinde ortaöğretimde net okullaşma oranın en düşük olduğu il yüzde 50..
0 yorum EĞİTİM - 24.4.2018
Üye Bilgi