Bu İçeriği Paylaş
31 Ekim 2017 Salı

ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN CUMHURİYET BAYRAMI HEYECANI

Cumhuriyetin kuruluşunun 94’üncü yıldönümü dolayısıyla Muş Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Ve 2. Kademe Müdürlüğü’nde eğitim gören engelli öğrenciler, bir etkinlik düzenledi


Ülke genelinde olduğu gibi Muş’ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Muş Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Ve 2. Kademe Müdürlüğü bir kutlama programı düzenledi. Programda engelli öğrenciler şiirler okuyarak türküler seslendirdiler. Etkinlikte çeşitli oyunlar sergileyen engelli öğrenciler ay yıldızlı bayrağı açarak ailelerine ve öğretmenlerine sürpriz yaptılar.

Engelli öğrencilerinin yapabileceği düzeyde bir program tertipleyip Cumhuriyet bayramını kutladıklarını belirten Muş Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. Ve 2. Kademe Müdürü Mahmut Yıldırım, günün anlam ve önemini öğrettiklerini söyledi.

“İMKANLAR DAHİLİNDE ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ”

Amaçlarının engelli öğrencilere olan bakış açısının değişmesi ve imkanlar verildiğinde yapabileceklerine inanmak olduğunu ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Okulumuzda orta düzey zihinsel engelliler ve otistik öğrencilerin eğitim gördüğü bir okuldur. Bugün sizin de takip ettiğiniz üzere bir 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı tertip ettik. Tabii ki bir gün sonrasında ancak bu programı yapabildik. Buradaki amacımız gerçekten bu çocuklarımızın yapabildikleri oranda bir program düzenlemektir. Gerçekten de bütün öğretmenlerden isteğimiz buydu. Bu çocukların yapabildikleri oranda ve eğlene bilecekleri bir şekilde düzenlemek üzere bir program tertip ettik. Bütün çocuklarımız da programda eğlendiler. Çok güzel bir program oldu.”

“FIRSAT VERİLDİKÇE BAŞARIYA DOĞRU YOL ALIRLER”

Engellilere fırsat verildikçe birçok başarıya doğru yol aldıklarını kaydeden Yıldırım, “Bu çocuklara fırsat ve imkan verildiğinde onların da bir şeyler yapabildiğini görmüş olduk. Zaten amacımız da buydu. Bu çocuklara bakış açımız kesinlikle bütün kabiliyetler de yapabildikleri oranda bu çocukları faydalandırmaktır. Çocuklarımız şiirlerini okudular, müziklerini icra ettiler” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerin doyasıya eğlendiği programda öğretmen ve veliler ise bu tür etkinliklerin önemli olduğunu söylediler.

 
Bu içerik 132 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AFRİN KAHRAMANLARI TEKBİRLERLE UĞURLANDI AFRİN KAHRAMANLARI TEKBİRLERLE UĞUR.. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülmekt..
0 yorum GÜNCEL - 23.2.2018
ÖĞRENCİLER SUSMADI, ÇOCUK İSTİSMARINA “HAYIR” DEDİ ÖĞRENCİLER SUSMADI, ÇOCUK İSTİSMARI.. Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, çocuk istismarı vakalarına sessiz kalmad..
0 yorum GÜNCEL - 23.2.2018
KADININ YUMURTALIĞINDAN ÇIKAN KİTLE ŞOK ETTİ KADININ YUMURTALIĞINDAN ÇIKAN KİTLE.. 70 yaşındaki kadının yumurtalığından 2,5 kilogramlık kitle çıkartıldı..
0 yorum SAĞLIK - 23.2.2018
Üye Bilgi