Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2018 Perşembe

HÜDA PAR GENÇLİK KOLLARINDAN GAZETEMİZE ZİYARET

Hür Dava Partisi (Hüda Par) Muş İl Gençlik kollarından oluşan bir heyet, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti


Hür Dava Partisi (Hür Dava) Muş İl Gençlik Kolları Başkanı Fırat Azık ve beraberindeki heyet ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti. Gazetelerin toplumun sesi olması gerektiğini belirten Başkan Arzık, ziyarette 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunu insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyonu içerdiğini belirten Arzın, “İletişim çağının hayatımızın her noktasına sirayet ettiği günümüzde bu anlayışla görev icra eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en samimi duygularla kutluyorum” dedi.

“GAZETECİLER, KAMUSAL BİR GÖREVİ YERİNE GETİRMEKTEDİRLER”

Gazetecilerin kamusal bir görevi yerine getirdiğini belirten Başkan Arzık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler. Bunları yaparken basın mensuplarının; basın meslek ilkelerini gözetmesi, kişilik haklarına saygı göstermesi son derece önemli olduğunu unutmamaları gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan siz değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü bir kez daha kutluyorum.”

Başkan Arzık, son olarak şunları söyledi: “Toplumun yaşadığı sorunlara çözüm için haberlerin yapılması siz değerli gazetecilerin bu konular üzerinde yoğunlaşması ehemmiyet arz etmektedir. Özellikle ilimizde uyuşturucu ve sigara bağımlılığına karşı haberlerinizle mücadele ederek sosyal bir sorumluluk oluşturma adına sizlerin de desteklerini bekliyoruz. Biz basının önemini biliyor ve ilkeli, ahlâkî bir gazeteciliğin bir çok soruna çözüm getireceğini düşünüyoruz.”

 
Bu içerik 93 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇIKTI 120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇI.. Muş’ta, 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili münasebetiyle Merkez İmam H..
0 yorum EĞİTİM - 20.1.2018
KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR.. Bu yıl kış aylarının normal geçtiği Muş'ta, özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ..
0 yorum YAŞAM - 20.1.2018
KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA BAKIYORLAR KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA .. Varto İlçesinde besiciler, atlı kızakla hem hayvanlarına yem götürüyor hem de kö..
0 yorum GÜNCEL - 20.1.2018
Üye Bilgi