Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2018 Perşembe

HÜDA PAR GENÇLİK KOLLARINDAN GAZETEMİZE ZİYARET

Hür Dava Partisi (Hüda Par) Muş İl Gençlik kollarından oluşan bir heyet, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti


Hür Dava Partisi (Hür Dava) Muş İl Gençlik Kolları Başkanı Fırat Azık ve beraberindeki heyet ile 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti. Gazetelerin toplumun sesi olması gerektiğini belirten Başkan Arzık, ziyarette 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunu insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyonu içerdiğini belirten Arzın, “İletişim çağının hayatımızın her noktasına sirayet ettiği günümüzde bu anlayışla görev icra eden tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en samimi duygularla kutluyorum” dedi.

“GAZETECİLER, KAMUSAL BİR GÖREVİ YERİNE GETİRMEKTEDİRLER”

Gazetecilerin kamusal bir görevi yerine getirdiğini belirten Başkan Arzık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanları, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler. Bunları yaparken basın mensuplarının; basın meslek ilkelerini gözetmesi, kişilik haklarına saygı göstermesi son derece önemli olduğunu unutmamaları gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan siz değerli basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü bir kez daha kutluyorum.”

Başkan Arzık, son olarak şunları söyledi: “Toplumun yaşadığı sorunlara çözüm için haberlerin yapılması siz değerli gazetecilerin bu konular üzerinde yoğunlaşması ehemmiyet arz etmektedir. Özellikle ilimizde uyuşturucu ve sigara bağımlılığına karşı haberlerinizle mücadele ederek sosyal bir sorumluluk oluşturma adına sizlerin de desteklerini bekliyoruz. Biz basının önemini biliyor ve ilkeli, ahlâkî bir gazeteciliğin bir çok soruna çözüm getireceğini düşünüyoruz.”

 
Bu içerik 195 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİM.. Muş Valiliği 2018 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Seçimi yapıldı. 95 ..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SE.. Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Y..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
ECZANELER ECZANELER.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
Üye Bilgi