Bu İçeriği Paylaş
15 Mayıs 2018 Salı

“BU MÜBAREK GÜNLERDE DİLEĞİMİZ MAZLUM HALKLARIN HUZURA KAVUŞMASIDIR”

Belediye Başkanı Feyat Asya, Ramazan ayı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı


Başkan Asya, yayımladığı mesajında 11 ayın sultanı Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, tüm vatandaşların Ramazan ayını kutladı. Ramazan ayının tüm İslam alemine bolluk bereket ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Başkan Asya, paylaşmanın ve iyiliklerin yoğun olduğu bu ayın, huzursuzlukların ve kötülüklerin ortadan kalkmasına vesile olmasını diledi.

“FİLİSTİN HALKINA YAPILAN ZULMÜ LANETLİYORUM”

Mesajında Filistin halkına yapılan hain saldırıya değinen Başkan Asya, “Şer odakları Ortadoğu’yu bir kez daha karanlığa, kan ve gözyaşına mahkum bırakmanın hesaplarını yapmaktadırlar. Rabbim hesaplarını bertaraf etsin. Filistin halkına yapılan zulmü lanetliyorum. Bu mübarek günlerde dileğimiz mazlum halkların huzura kavuşmasıdır. Yüreğimiz ve dualarımız onlarla beraber olacak. Son günlerde yapılan saldırılarla şehit olan Müslüman kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Birlik ve beraberliğin pekişmesi açısından Ramazan ayının bir fırsat olduğunu dile getiren Başkan Asya, “Bolluğun, bereketin eksik olmadığı, birliğin, dayanışmanın ve hoşgörünün arttığı mübarek Ramazan ayı, içinde bulunduğumuz nimetlerin ve lütufların farkına varabilmemiz için en uygun zamandır. Rahmet, mağfiret ve bereket mevsimi olan Ramazan-ı Şerif, dini açıdan taşıdığı anlamın yanı sıra sosyal olarak da tam bir dayanışma dönemidir. Ramazan ayında ‘evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtulma’ müjdesi verilmiş, yüce kitabımız Kuran-ı Kerim indirilmeye başlanmış ve yine bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nin bu ayda bulunması ile bu ayın önemini daha iyi idrak etmemiz sağlanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Ramazan-ı Şerif münasebetiyle, sofralarımızdan bolluk ve bereket, gönüllerimizden huzur ve hoşgörünün eksik olmamasını temenni ediyorum. Bu günlerin feyz ve bereketiyle; bütün insanlığın ve İslam Âleminin ihtiyaç duyduğu barış, huzur, refah dolu günlerin gelmesini, ülkemizde sevgi, kardeşlik, hoşgörü ikliminin hâkim olmasını, birliğimiz, beraberliğimiz milletimizin bekası için yapacağımız tüm duaların kabul olmasını diler, Mübarek Ramazan-ı Şerifin tüm İslam Âlemine, ve hemşehrilerime hayır ve bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 
Bu içerik 31 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi