Bu İçeriği Paylaş
24 Şubat 2018 Cumartesi

VARTO VE BULANIK’TA MESLEK YÜKSEKOKULLARI AÇILIYOR

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığında yapılan genel kurulda, Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde Varto ve Bulanık meslek yüksekokullarının açılmasına karar verildi


Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığında yapılan genel kurulda, Muş Alparslan Üniversitesi bünyesinde Varto ve Bulanık meslek yüksekokullarının açılmasına karar verdiğini açıkladı. Bulanık ve Varto ilçelerinde ki çalışmalarını da hatırlatan Polat, “YÖK Başkanımız Sayın Yekta Saraç Beyefendi'ye ve onun şahsında YÖK Genel Kurulu üyelerine minnettarlığımı bildiriyor, teşekkürlerimle beraber saygılarımı iletiyorum.

İl Valimiz ve değerli büyüğümüz Sayın Aziz Yıldırım'a, Vekillerimiz Mehmet Emin Şimşek ve Muzaffer Çakar'a, Belediye Başkanımız Feyat Asya'ya, Ak Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı'ya, Bulanık Kaymakamımız Hacı Arslan'a, Varto Kaymakamımız Mehmet Nuri Çetin'e; Üniversitemizin kıymetli akademik ve idari personeline, Varto’dan ve Bulanık'tan gelen ve süreci ısrarla takip eden sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcilerine, bu meyanda özellikle Gıyasettin Bingöl, Muhammed Lütfi Turgut ve Ali Bulut'a, bizi hiçbir etkinliğimizde yalnız bırakmayan yerel medyanın değerli emektaşlarına teşekkür ediyorum. İnşallah bu iki akademik birim, söz konusu ilçelerimizin eğitim düzeylerini yükseltecek bir entelektüel hüviyete bürünür ve bölge gençlerinin yüksek mefkûre sahibi, ülkesine sadakatle hizmet eden nitelikli insanlar olarak yetişmelerine vesile olur. Muş'a ve iki ilçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

 

 
Bu içerik 202 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YARIDA KESTİ AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YA.. İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Muş'un Hasköy ilçesinde partisi..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARAYA GELDİ PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARA.. Ramazan Bayramı nedeniyle Atatürk Çocuk Parkı'nda bayramlaşma töreni düzenlendi..
0 yorum GÜNCEL - 17.6.2018
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATAN.. AK Parti Muş Milletvekili ve vekil adayı Mehmet Emin Şimşek Muş’un ilçelerinde v..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
Üye Bilgi