Bu İçeriği Paylaş
15 Mayıs 2018 Salı

"SPOR AHLAKLA GELECEK SİZİNLE GÜZEL" PROJESİ BAŞLADI

Muş'ta Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) ile desteklenen ve İlim Yayma Cemiyeti tarafından yürütülmekte olan "Spor Ahlakla, Gelecek Sizinle Güzel" projesinin açılışı yapıldı


İlim Yayma Muş Cemiyeti’nin, SODES desteği ile yürüttüğü 'Spor Ahlakla, Gelecek Sizinle Güzel' projesinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Kültür Mahallesinde bulunan hizmet binası açılış törenine; Muş İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Muş Belediye Başkan Vekili Aydın Özarslan, kamu kurumu müdürleri ve Muş İlim Yayma Cemiyeti üyeleri katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından bir konuşma yapan İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, daha önce yapmış oldukları bir proje daha olduğunu belirterek, "Gençlik merkezi projesi altında yapmış olduğumuz merkezde kız öğrencilere yönelik bir merkezimiz var. Aşağı yukarı 10 bin civarında kitabımız var orada. Bu proje SODES projesi olarak birlikte yapmış olduğumuz bir proje. Burada kız öğrencilerimiz geliyorlar, ücretsiz olarak çaylarını içiyorlar, internete girebiliyorlar, kitaplarımızı kullanabiliyorlar. Fakat erkek öğrencilerimizin için böyle bir yerimiz yoktu. Burası da Allah nasip ederse erkek öğrencilerimiz için olacak. Burada da yaklaşık 15 bin civarında kitabımız olacak. Şuanda kitaplarımızın bir kısmı eksik, inşallah onları da tamamlayacağız. Burada üst katta öğrenci evlerimiz de var. En üst katta bir seminer salonumuz var ve her Cuma günü hadis dersleri yapıyoruz. Buna bütün Muş halkı da davetlidir. Burada kalan öğrencilerimize yönelik çok nezih bir ortam oldu. İnşallah bundan sonra burada, mahallemizdeki diğer genç kardeşlerimizde ilgilenecekler. Buraya gelen gençlerimiz ücretsiz bir şekilde çayını, kahvesini içecek. Küçük bir spor salonumuz var, orada da vakit geçirebilirler. Yine yan tarafta çeşitli kurslarımızı vermek için bir bölümümüz var. Biz Muş halkının bize sahip çıkmasını istiyoruz, İlim Yayma Cemiyeti’ne sahip çıkmasını istiyoruz." dedi.

Yapılan konuşmanın ardından davetlilere ikramlar yapılarak, salon gezildi. Muş İlim Yayma Cemiyeti, proje ile öğrenciler için hem ders çalışma yeri hem de güzel vakit geçirecekleri nezih bir ortam kurarak, öğrencilerin hizmetine sundu.

 
Bu içerik 75 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi