Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2018 Perşembe

ASYA, ÇOCUKLARA OYUNCAK DAĞITTI

Belediye Başkanı Feyat Asya, Sunay Mahallesi Bilgi Evini ziyaret ederek buradaki çocuklara oyuncak hediye edip onları sevindirdi


Sabahın erken saatlerinde Şehit Polis Murat Yılmaz Bilgi Evine giden Belediye Başkanı Feyat Asya, tesisteki faaliyetleri yerinde inceledi. Ders çalışmak üzere Bilgi Evinde bulunan öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Asya, eğitim hayatlarında başarılı olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Muş Belediyesi tarafından yapılarak hizmet vermeye başlayan Bilgi Evlerinin çocukların ikinci yuvaları olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Feyat Asya, bu tesislerde faydalı çalışmaların yapılmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

“DERS ÇALIŞMAK İSTEYENLER İÇİN KÜTÜPHANELER MEVCUT”

Bilgi Evlerinde çocukların kişisel gelişimlerine katkı sunacak etkinliklerin yapıldığına dikkat çeken Başkan Asya, “Ailelerimiz çocuklarını bilgi evlerine gönderirken gözleri arkada kalmasın. Buradaki faaliyetler yetkili arkadaşlarımızın nezaretinde yapılmakta. Kurslara katılan çocuklara alanında uzman hocalarımız eğitim veriyor. Ders çalışmak isteyenler için kütüphaneler mevcut. Hem buradaki kitaplardan istifade edebilirler hem de kendi ders kitaplarından çalışma imkanı bulabilirler. Zaman zaman çeşitli okullardaki öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte Bilgi Evlerine gelerek faydalanabiliyorlar. İnşallah bu tesislerimizin sayısını arttırdıktan sonra çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim alanındaki eksikliklerini bir nebze de olsa gidermiş olacağız” dedi.

“ÜLKENİZE FAYDALI BİREYLER OLMANIN HESAPLARINI YAPMALISINIZ”

Daha sonra Bilgi Evinde ders çalışan öğrencilere tavsiyelerde bulunan Başkan Asya, “Sizler, ailenizin, yaşadığınız ilin ve ülkenin geleceklerisiniz. Şimdiden bu bilinçle hareket etmeniz lazım. Sizin iyi bir seviyeye gelmeniz için bizler imkan oluşturmaya çalışıyoruz. Yarın sizler bizim konumumuzda olacaksınız ve bu şehrin beklentilerine çözüm üreteceksiniz. Dolayısıyla çok çalışıp, ailenize ve ülkenize faydalı bireyler olmanın hesaplarını yapmalısınız. Bu vesile ile eğitim hayatınızda başarılar diler, nice güzel yarınların sizlerin olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Asya, konuşmasının ardından çocuklara oyuncak dağıtarak onları sevindirdi. Ziyaret, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

  

 
Bu içerik 52 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇIKTI 120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇI.. Muş’ta, 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili münasebetiyle Merkez İmam H..
0 yorum EĞİTİM - 20.1.2018
KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR.. Bu yıl kış aylarının normal geçtiği Muş'ta, özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ..
0 yorum YAŞAM - 20.1.2018
KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA BAKIYORLAR KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA .. Varto İlçesinde besiciler, atlı kızakla hem hayvanlarına yem götürüyor hem de kö..
0 yorum GÜNCEL - 20.1.2018
Üye Bilgi