Bu İçeriği Paylaş
20 Nisan 2018 Cuma

MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN

Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Özün, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan genel seçimin barışın, huzurun ve sükûnetin müjdesi olması temenni


Almanya’da aktif faaliyet gösteren Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği  (MUKYAD) Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Özün, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan genel seçimin Türkiye’ye hayırlı olması dileğinde bulundu.

Avrupa’da ki gurbetçilerin tek amaç ve gayelerinin daha güçlü yarınlara adım atan bir ülke olduğunun altını çizen Remzi Özün, kişisel çıkar ve menfaatlerin ülkeye kazanım yerine zarar verdiğini söyledi.

“GERGİNLİK YARATILMAMALI, GÜRÜLTÜ, GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE İZİN VERİLMEMELİDİR”

Seçimin, huzur ve barış tahammülü içinde yapılması temennisinde bulunan Özün, “24 Haziran 2018 tarihinde erken seçim yapılacak. Ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Muş Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MUKYAD) Başkanı olarak gurbetten herkese selam saygı yoluyorum. Seçim, huzur ve barış tahammülü içinde yapılmalıdır. Gerginlik yaratılmamalı, gürültü, görüntü kirliliğine izin verilmemelidir. Adil olmalı insanı ve İslami olmalı, hak hukuka dayalı, herkesin tercihine kutsalına dokunmamalı ve sorgulanmamalıdır. Kaosa zemin yaratılmamalı gerekiyor çünkü yarın birbirimizin yüzüne bakacağız. Ülkemiz zor bir dönemi yaşıyor, ekonomi siyasi ve kırgınlıkların tavan yaptığı bir dönem. Sağduyuya ihtiyaç olduğunu unutmayalım” dedi.

“ÜLKENİN SELAMETİ İÇİN SİYASETÇİLER GERGİNLİKTEN UZAK DURSUN”

“Ülke ve halkın çıkarı esas alınmalıdır” diye ifade eden MUKYAD Başkanı Özün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu edeple seçim yapılmalı ve seçime gidilmeli. Bu seçim ülkemiz ve Ortadoğu’nun barışın kardeşliğin hakim kılacağı, halaylarla geçeceği bir seçim bayramı olmalı. Hele hele siyasetçiler iyi bir üslupla çalışma yürütmeleri gerekir. İsteğimiz budur. Ülkenin selameti için siyasetçiler gerginlikten uzak dursun. Siyaset bir terbiye ahlak kurumudur. Adaylara dikkat edilmelidir. Şiddet dilini kullanılmamalıdır ve her parti uzak durması gerekmektedir. Gelecek nesilleri düşünerek, ülkenin huzurunu düşünerek barışı esas alarak siyaset yapmalıyız. Bireysel çıkarlardan uzak durarak, toplumsal barışa huzura refaha dayalı çözümler üreterek seçim yapılmalıdır. Bir birinize küfür hakaret değil, gülerek başarı dileyerek çiçek atarak seçime gidilmelidir. Siyasette bazen yüzde 60 ile gelenler huzur vermez.”

“SİYASİLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR”

“Bize gülmeyi sevmeyi öğretenler tercihimiz olsun” diye vurgulayan Özün, “Barış olsun kardeşlik olsun, aşkla muhabbetle seçim olsun. Bu ülke herkese yeter Türk’üne Kürt’üne Laz’ına Çerkez’ine Gürcü’süne Alevi’sine Sünni’sine neden hep kinle nefretle bakalım? Kardeşlik varken bu güzel coğrafya ülke varken. Tekrar diyorum siyasilere büyük görevler düşmektedir, sorumluklarını taşısınlar. Halkın tercihine saygılı bir şekilde çalışmalarını yürütsünler. Huzur ve güven içinde sandığa halk gitsin. Seçmen hakkına ihanetlik zulüm edilmemeli, çalınmamalıdır. Hak rabbimizin adıdır. Ülkeme insanıma güzel Muşuma bin selam olsun gurbet diyardan. 24 Haziran 2018 seçimleri hayırlara vesile olsun. MUKYAD Başkanı Remzi ÖZÜN olarak tüm siyasi partilere başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

 
Bu içerik 3657 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi