Bu İçeriği Paylaş
11 Mart 2018 Pazar

ELAZIĞ DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSUNDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Kültür-Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜSAM) tarafından organize edilen Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosunun konseri, dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı


Kültür-Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜSAM) tarafından organize edilen Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosunun konseri, dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı. Kongre ve Kültür Merkezimizdeki konseri Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın eşi Nilüfer Polat’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve eşleri, Genel Sekreter Öğr. Gör. Harun Demir, daire başkanları, akademik ve idari personeli ile çok sayıda Muşlu ve öğrenci dinledi.

Dinleyiciler Elazığ ve Muş yöresi ağırlıklı olmak üzere Doğu Anadolu Bölgesine özgü eserlerin büyük bir ustalıkla icra edildiği konserde Türk müziğinin eşsiz örneklerini dinleme şansı yakaladı. Şefliğini Kenan Çimtay’ın üstlendiği konserde kanunda Jale Serap, çelloda Ender Şen, ritmde Mehmet Demir ve Burak Coşkuner, kemanda Orhan Çimtay, utta Emrah Çümendir, klarnette Yusuf Uğraş, neyde Ozan Taneli yer aldı. Koronun ses sanatçıları ise Lokman Özdemir, Veysel Tiryaki, Cihat Başkıran, Emrah Uysal, Onur Yenigün, Hüseyin Budan, Ferahnaz Yalçın, Rabia Koşar, Duygu Demir ve Seher Çelik’ti.

“BİR BİRİNDEN GÜZEL ŞARKILAR SESLENDİRDİLER”

Konserde şu şarkılar seslendirildi: Harput Yöresinden Paşagöçtü Peşrevi, Kar mı Yağmış Şu Harpu’un Başına, Odasına Vardım, Ahçik; Diyarbakır Yöresinden Biner Paytona, Esti Baharın Mevsimi, Bir Ceket İsterem Kolu Dar Ola, Evleri Var Hane Hane; Elazığ Yöresinden Hüseynik (Telgrafçı Akif), Kırmızı Gül Goncasını, Kınıfır (Karanfil) Bedreng Olur, Necibe, Vardım Baktım; Muş Yöresinden Kaleden Kaleye Ben Gördüm Onu, Kalenin Bedenleri, Garşıda Gıza Gurban, Mektebin Bacaları ve Malatya Yöresinden Çiçekten Harman Olmaz, Kara Gözlüm Senden Murad Alınmaz.

Dinleyicilerin büyük beğenisini toplayan konser, Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın eşi Nilüfer Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer ve Prof. Dr. Yaşar Karadağ tarafından koro üyelerine hediye takdim edilmesinin ardından son buldu.

 

 
Bu içerik 74 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
165 MİLYON EUROLUK HİBEYE BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI 165 MİLYON EUROLUK HİBEYE BAŞVURU S.. TKDK'nin 164 milyon 706 bin euro hibe vereceği kırmızı et, kanatlı eti, süt ve y..
0 yorum TARIM - 22.3.2018
BELEDİYE BAŞKANLIĞINA İLK ADAY EŞREF YEKDEŞ OLDU BELEDİYE BAŞKANLIĞINA İLK ADAY EŞRE.. 2019 Mart Yerel seçimlerinde aday adaylığını açıklayan İşadamı Eşref Yekdeş, “Ta..
0 yorum SİYASET - 22.3.2018
BAKANLIKTAN MİLLİ PARK PROJESİ AÇIKLAMASI BAKANLIKTAN MİLLİ PARK PROJESİ AÇIK.. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü..
0 yorum GÜNCEL - 22.3.2018
Üye Bilgi