Bu İçeriği Paylaş
11 Mart 2018 Pazar

ELAZIĞ DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSUNDAN MÜZİK ZİYAFETİ

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Kültür-Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜSAM) tarafından organize edilen Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosunun konseri, dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı


Kültür-Sanat Uygulama ve Araştırma Merkezi (KÜSAM) tarafından organize edilen Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosunun konseri, dinleyicilere müzik ziyafeti yaşattı. Kongre ve Kültür Merkezimizdeki konseri Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın eşi Nilüfer Polat’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, Prof. Dr. Yaşar Karadağ ve eşleri, Genel Sekreter Öğr. Gör. Harun Demir, daire başkanları, akademik ve idari personeli ile çok sayıda Muşlu ve öğrenci dinledi.

Dinleyiciler Elazığ ve Muş yöresi ağırlıklı olmak üzere Doğu Anadolu Bölgesine özgü eserlerin büyük bir ustalıkla icra edildiği konserde Türk müziğinin eşsiz örneklerini dinleme şansı yakaladı. Şefliğini Kenan Çimtay’ın üstlendiği konserde kanunda Jale Serap, çelloda Ender Şen, ritmde Mehmet Demir ve Burak Coşkuner, kemanda Orhan Çimtay, utta Emrah Çümendir, klarnette Yusuf Uğraş, neyde Ozan Taneli yer aldı. Koronun ses sanatçıları ise Lokman Özdemir, Veysel Tiryaki, Cihat Başkıran, Emrah Uysal, Onur Yenigün, Hüseyin Budan, Ferahnaz Yalçın, Rabia Koşar, Duygu Demir ve Seher Çelik’ti.

“BİR BİRİNDEN GÜZEL ŞARKILAR SESLENDİRDİLER”

Konserde şu şarkılar seslendirildi: Harput Yöresinden Paşagöçtü Peşrevi, Kar mı Yağmış Şu Harpu’un Başına, Odasına Vardım, Ahçik; Diyarbakır Yöresinden Biner Paytona, Esti Baharın Mevsimi, Bir Ceket İsterem Kolu Dar Ola, Evleri Var Hane Hane; Elazığ Yöresinden Hüseynik (Telgrafçı Akif), Kırmızı Gül Goncasını, Kınıfır (Karanfil) Bedreng Olur, Necibe, Vardım Baktım; Muş Yöresinden Kaleden Kaleye Ben Gördüm Onu, Kalenin Bedenleri, Garşıda Gıza Gurban, Mektebin Bacaları ve Malatya Yöresinden Çiçekten Harman Olmaz, Kara Gözlüm Senden Murad Alınmaz.

Dinleyicilerin büyük beğenisini toplayan konser, Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın eşi Nilüfer Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer ve Prof. Dr. Yaşar Karadağ tarafından koro üyelerine hediye takdim edilmesinin ardından son buldu.

 

 
Bu içerik 117 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi