Bu İçeriği Paylaş
16 Nisan 2018 Pazartesi

KOCAELİ'NDE TEK SES TEK YÜREK OLACAĞIZ

Memur-Sen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü bu yıl Kocaeli’nde kutlayacak. 1 Mayıs öncesi bir açıklama yapan Memur-Sen Muş İl Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, “Farklı ülkelerden 1 Mayıs mitingimize katılacak olan 50 sendika temsilcileriyle Kocaeli meydanı


Memur-Sen Muş İl Başkanı Fehmi Kuzey Vurar, “1 Mayıs’ta Kocaeli meydanından haykıracağız. Tüm dünya emekçilerine birlik ve beraberlik çağrısı yapacağız; iyiye, doğruya, emeğe; toplumsal yaşama dahil olan ne varsa savaş açan kapitalizme karşı yüreklerimizi birleştireceğiz” diye konuştu.

“Biz 1 milyon üyemizle İslam coğrafyasının ızdırabını yüreğimizde hissediyoruz” diyen Vurar, “Emperyalizm ve Siyonizm’in kanlı işgalleri ve karanlık planları yüzünden mazlum olanların mağduriyetini vicdanımızda duyuyoruz. Kapitalizmin sömürge politikaları yüzünden yoksullaşan, bir dilim ekmeğe muhtaç hale getirilen dünya halklarının isyanlarına ortak oluyor, kendine benzemeyen ne varsa biçimlendirmeye ya da biçimsizleştirmeye çalışan emperyalist düzenin yıkılması için mücadele veriyoruz. Yıkıcı, ötekileştirici, kutuplaştırıcı sisteme karşı onurlu bir direniş sergiliyoruz. Bu sistem emek düşmanıdır. Bu sistem emekçi karşıtıdır. Bu sistem bir meta uygarlığıdır. Bu uygarlık yıkılmadan adil bir dünya inşa edilemez” şeklinde konuştu.

Kapitalist uygarlığa karşı isyanlarını 1 Mayıs’ta Kocaeli meydanından haykıracaklarını ifade eden Vurar, “Tüm dünya emekçilerine birlik ve beraberlik çağrısı yapacağız; iyiye, doğruya, emeğe; toplumsal yaşama dahil olan ne varsa savaş açan kapitalizme karşı yüreklerimizi birleştireceğiz. Farklı ülkelerden 1 Mayıs mitingimize katılacak olan 50 sendika temsilcileriyle Kocaeli meydanında tek ses, tek yürek, tek bilek olacağız; kapitalizme karşı emek, dayanışma, kardeşlik ve insanlık onurunu korumanın formülünü deklare edeceğiz” dedi.

ALANLARDAN ÖZGÜR KUDÜS MESAJI

“Amerikan büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasına” yönelik kirli planına da Kocaeli’nden küresel bir karşı koyuş sergileyeceklerinin altını çizen Vurar, “Siyonizm ve emperyalizm ortak yapımı bu kanlı stratejiye karşı birlik olmak zorundayız. Kudüs’ü koruma noktasında birlikte hareket etmeliyiz. Şiddeti daha da derinleştirerek kanlı iktidarlarını sürdürmek isteyen Siyonizm’in, Kudüs üzerinden yeni bir hamle yapmasına izin vermemeliyiz. Kudüs insanlığın ortak mirası, özgürlük Kudüs’ün hakkıdır. Kudüs, bütün inançlar için ortak tarih, ortak coğrafya, ortak kültür ve hepsinden öte ortak kader ve birlikte yaşamak demektir. Kudüs’ün bu vasıflarının yok edilmesine izin vermeyiz. Kudüs’ün insanlığın ortak mirası olması gerçeğine ihanet ettirmeyiz. 1 Mayıs’ta bu çerçevede tüm insanlığa çağrımızı yenileyeceğiz” dedi.

1 MAYIS AYRILIK DEĞİL, KARDEŞLİK BAYRAMIDIR

Emperyalist yayılmayı durduracak gücün emek tarafı olduğunu belirten Vurar, “Bunu çok iyi bilen emperyalist baronlar, emekçileri hedef almaktadır. Hedeflerine ulaşmak için de emekçileri ideolojik kamplara bölmeye çalışmaktadır. Oysa emeğin ideolojisi olmaz. Emek kutsaldır. Bizim öne çıkartmamız gereken budur. Alın teri dökenleri ayrıştırmalarına izin vermemeliyiz. Meydanları da kutsamaktan vazgeçmeliyiz. Tüm meydanlar emekçilerindir. Kutsal olan dediğim gibi meydanlar değil, emektir. Önemli olan bu kutsal mücadelenin etrafında kilitlenmek, omuz omuza vermektir. Alın teri; samimiyet, adalet ve hak demektir. Biliyoruz ki, ten rengimiz farklı olsa da gözyaşımızın rengi aynıdır. Emekçiler olarak hepimiz aynı tasayı paylaşıyor, aynı dertleri taşıyoruz. Altını çizerek belirtmek istiyorum; 1 Mayıs ayrılık değil kardeşlik bayramıdır. Çatışma değil, emek ve dayanışma bayramıdır. Kutuplaşma değil, bütünleşme bayramıdır” diye konuştu.

 
Bu içerik 60 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİM.. Muş Valiliği 2018 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Seçimi yapıldı. 95 ..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SE.. Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Y..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
ECZANELER ECZANELER.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
Üye Bilgi