Bu İçeriği Paylaş
3 Mayıs 2017 Çarşamba

MŞÜ TOPLULUĞU ÜNİVERSİTELER HALK DANLARI ŞENLİĞİNE KATILDI

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Halk Oyunları Topluluğu, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Muğla, Bodrum’da düzenlenen Üniversiteler Halk Dansları Şenliğine katıldı


Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Halk Oyunları Topluluğu, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından 24 Nisan – 1 Mayıs 2017 tarihleri arasında Muğla, Bodrum’da düzenlenen Üniversiteler Halk Dansları Şenliğine katıldı. Artistik, Stilize ve Diğer (Zeybek, Bar, Kaşık, Kafkas, Horon) dallarda düzenlenen ve 38 üniversiteden 48 topluluğun katıldığı şenlikte üniversitemizi temsil eden Halk Oyunları Topluluğumuz, artistik dalda 10. oldu.

“MUŞ YÖRESİNE AİT OYUNLARI SERGİLEDİLER”

Halk oyunları usta öğreticisi Mükremin Köse’den eğitim alan on beş kişilik topluluğumuz şenlikte Zeyno, Ağırbar, Ğır Ğır, Meşubazdek, Hım Hım, Koçeri, Mircan, Dello ve Aşırma isimli oyunları icra etti.

Şenlik sürecinde değerlendirme üyesi ve jüri olarak da oturumlara katılan Muş Alparslan Üniversitesi Halk Oyunları Topluluğu Danışmanı Uzman Serdar Dik yaptığı açıklamada, “Yaklaşık dört aylık bir süreçte fedakârca çalışarak bu şenliğe hazırlanan ve üniversitemizi bu ulusal yarışmada en güzel şekilde temsil eden öğrenci arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Çalışmalarımız boyunca ve şenliğe katılım sürecinde bize desteğini esirgemeyen başta rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat olmak üzere yöneticilerimize topluluğumuz adına teşekkür ediyorum. Muş’u ve üniversitemizi yarışmalarda daha fazla ve başarılı şekilde temsil etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Topluluğumuza yeni öğrenci arkadaşlarımızın katılması bize güç verecektir. Üniversitemiz öğrencilerini topluluğumuza katılmaya davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

 
Bu içerik 385 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi