Bu İçeriği Paylaş
11 Nisan 2018 Çarşamba

TÜGVA GENÇLİĞİ VE MUŞ (2)

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Adem Palabıyık, ‘TÜGVA Gençliği ve MUŞ (2)’ konusunu ele aldı


Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Adem Palabıyık, ‘TÜGVA Gençliği ve MUŞ (2)’ konusunu ele alarak değerlendirmelerde bulundu.

TÜGAV Muş il temsilciliği üzerine değerlendirmelerine devam ettiklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Palabıyık, daha önceki yazısını hatırlatarak “İlkyazımızın bitiş paragrafında, TÜGAV Muş il temsilciliğinin gençler ile birlikte yaptığı çalışmalardan, özellikle dini hassasiyet içeren konulara değineceğimi ifade etmiştim. Bugün, bahsettiğimiz değerlendirmeyi ifade edeceğim” dedi.

“GENÇ KALEMLERDEN ÇIKAN YAZILARIN TAHMİN EDİLEMEYECEK KADAR NİTELİKLİ OLMASI VE GELECEĞE DAİR ÜMİT VERMESİ BİZLERİ DE MUTLU ETMİŞTİR”

TÜGAV Muş il temsilciliği özellikle son zamanlarda lise gençliği ile yakından alakadar olmakta ve çeşitli aktivitelerle süreci hızlı bir biçimde ilerletmekte olduğunu ifade eden Yrd. Doç. Dr. Palabıyık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Son aktivitesi olan Bana Kudüs’ü anlat isimli yarışmasıyla, genç nesle Kudüs’ün önemini anlatmak ve kavratmak için yapılan bu aktivite onucunda önemli belirlenimler elde edildi. Bizim de yakından takip ettiğimiz süreci, TÜGAV Muş il temsilciliği başarıyla tamamlamıştı. Son dönemlerde İslam dünyasına ait problemlerin, genç nesil tarafından benimsenmesi ve sahip çıkılması ciddi oranda güç kaybederken TÜGAV Muş il temsilciliği gibi sosyal sorumluluk sahibi kurumsallaşmalar, kötüye giden süreci yeniden canlandırmayı başarabildiler. Genç kalemlerden çıkan yazıların tahmin edilemeyecek kadar nitelikli olması ve geleceğe dair ümit vermesi bizleri de mutlu etmiştir. Gençlerin sorumlulukları sahiplenmesi ve çözmeye dair analizlerde bulunması, eğitim başarılarının yanında sosyal problemlere de açık olmalarını sağlayacak, böylece toplum aşağıdan yukarıya doğru şekillenecek ve olumlu başlayan süreç hızlı bir biçimde genişleyerek, ilerleyecektir. Bu adımın, özellikle Muş iline katkısını tartışmak ve neler katacağını ifade etmek ise temel maksadımızdır.”

“MUŞ İL TEMSİLCİLİĞİNİN GELDİĞİ NOKTAYI ÖZETLEMEK İÇİN SANIRIM YETERLİ BİR İŞARETTİR”

Muş ilinin genel niteliklerinin bilinmesi ve gelir düzeyindeki sıralaması ortada olmasına rağmen, gençlerden vazgeçmeyen bir neslin olması bizleri gayet memnun etmekte olduğunu kaydeden Palabıyık, “Gençlerin, zamanlarını böylesine faydalı ve katkı sağlayıcı faaliyetler ile geçirmesi; ayrıca sürece din motifinin eklemlenmesi bizlerin memnuniyetini kat kat arttırmaktadır. Kudüs hassasiyeti ile yola başlayan, öncesinde ve sonrasında farklı konularla İslami hassasiyetleri gençlere aşılamaya çalışan TÜGAV Muş il temsilciliği, bu adımlarla gençlerin gönlünde de taht kurmayı becerebilmiştir. İl dışı organizasyonların dahi, hangi çalışmaların yapılacağına dair soru sorması TÜGAV Muş il temsilciliğinin geldiği noktayı özetlemek için sanırım yeterli bir işarettir. Yapılan organizasyonların çok boyutlu olması ve bu çeşitlilikle gençlere ulaşmanın çeşitlenmesi TÜGAV Muş il temsilciliğini daha da güçlendirmektedir. Dini aktiviteler ile birlikte, ülkemizin gündemine dair yapılan etkinlikler, eğitim-öğretim sürecinin kalitesini arttırmakta ve ülkemize faydalı neferlerin yetişmesine katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

“MUŞ İLİNİN KALKINMASINA SAĞLAYACAĞI FAYDA DA LOKOMOTİF GÖREVİ ÜSTLENMESİNE VESİLE OLACAKTIR”

“Gençlere dair örgütlenme sürecinin önünü açan ve geçmişe dair şüphelerin ortadan kalkmasına vesile olan TÜGAV Muş il temsilciliği, bu adımlarıyla da güven vermektedir” diye vurgulayan Palabıyık, şunları söyledi: “Oluşturulan güven ile birlikte, gençlerin başına bir dönem bela olmuş FETÖ artıkları da temizlenecek ve gençler, yeniden güvenebileceği organizasyonlara katılarak, kendilerini geliştirme imkânı bulacaktır. Gençlerin düşünebilme ve tefekkür edebilme yetenekleri gelişecek ve böylece ülke sorunlarına dair önemli çözümler üretilemeye başlanacaktır. Bu çözümlerin Muş ilinde TÜGAV Muş il temsilciliği öncülüğünde yapılıyor olması, kimsenin farkında olmadığı cevherlerin keşfedilmesine ve belki de bazı gençlerin önümüzdeki yıllarda önemli mevkilere gelmesine, Muş ilinin kalkınmasına sağlayacağı fayda da lokomotif görevi üstlenmesine vesile olacaktır.

Gençlere yatırım yapmak uzun süreli ve sabır isteyen bir yetenek gerektirir, bu pratiğe sabreden ve süreci ilerleten herkes, sonuç açısından ciddi pozitif olgularla karşılaşacaktır. Bu bağlamda TÜGAV Muş il temsilciliği ile birlikte alınacak yollar sabır gerektiren ve gayret isteyen bir zamana ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyaç ve sabır ise TÜGAV Muş il temsilciliği ve il temsilcisi Tahsin Oran tarafından yoğun bir şekilde karşılanmaya devam etmektedir. Yarın devam edeceğiz…”

 
Bu içerik 563 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA.. Muş’ta terör örgütü propagandası yapma suçundan yakalanan 17 şahıstan 5’i tutukl..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
OY KULLANMAK OY KULLANMAK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ” ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ.. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği E..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
Üye Bilgi