Bu İçeriği Paylaş
6 Ocak 2017 Cuma

MECLİS’TE MÜTEVELLİ HEYET SEÇİMİ

Muş İl Genel Meclisi, 2017 yılı faaliyet dönemi için mütevelli heyet üyeliğine üye seçimlerine başladı


İl Genel Meclisi, 2017 yılı yatırım programı Ocak ayı 4’üncü toplantısını yaptı. Meclis Başkan Vekili Müşerref Dağ başkanlığında oturumu açılan toplantıda 7 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti.

Gündemin 4’üncü maddesi olan: Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 06.12.2016 tarih ve 7263 sayılı yazısı ile uygun görülmeyen; 5263 Sayılı Kanunu’nun 19.Maddesi gereğince Varto Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı 2017 yılı faaliyet dönemi için Mütevelli Heyet Üyeliğine seçilmek üzere 2 hayırsever vatandaşın belirlenerek bildirilmesi ile ilgili İl Genel Meclisinin 23.11.2016 tarih ve 157 sayılı kararının yeniden görüşüldü. Gündem maddesi üzerine Şahin Yalçın ve İbrahim Çelik oy birliğiyle mütevelli heyete seçildi.

“MECLİS, 2 KOMİSYON GÖREVLENDİRDİ”

Meclisin 5’inci gündem maddesi olan: 5302 Sayılı yasanın 62.maddesi gereği, Muş İl Özel İdaresi’nin Avrupa Bölgeler Meclisi (The Assembly of European Regions-AER)’ne üye olabilmesi ve üyelik için Muş İl Özel İdaresini temsilen Muş Valisi’ne yetki verilmesi ve ayrıca adı geçen kuruluşun yönetim organları ve komitelerine (Ekonomik ve Bölgesel Kalkınma Komitesi Sosyal Politika ve Halk Sağlığı Komitesi, Kültür, Gençlik ve Uluslararası İşbirliği Komitesi, Fırsat Eşitliği ile ilgili Daimi Komite, Kurumsal İşlerle İlgili Daimi Komite) katılmak amacıyla 5 asil, 5 yedek üyenin belirlenmesi ve üyelik aidatının ödenebilmesi konusunun görüşülmesi oldu. Gündem maddesi Plan ve Bütçe ile Çeşitli İşler Komisyonlarına havale edilmesini oy birliğiyle onaylandı. Toplantı daha sonra dilek ve temenniler ile gelecek toplantı günün tespitiyle son buldu.

 
Bu içerik 474 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇIKTI 120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇI.. Muş’ta, 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili münasebetiyle Merkez İmam H..
0 yorum EĞİTİM - 20.1.2018
KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR.. Bu yıl kış aylarının normal geçtiği Muş'ta, özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ..
0 yorum YAŞAM - 20.1.2018
KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA BAKIYORLAR KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA .. Varto İlçesinde besiciler, atlı kızakla hem hayvanlarına yem götürüyor hem de kö..
0 yorum GÜNCEL - 20.1.2018
Üye Bilgi