Bu İçeriği Paylaş
6 Aralık 2017 Çarşamba

TERÖR OPERASYONU: MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

İl Jandarma Komutanlığına bağlı birliklerin, Varto ilçesinde tespit ettiği bir sığınakta çok sayıda mühimmat ve muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirildi.


Varto ilçesinde tespit edilen bir sığınakta çok sayıda mühimmat ve muhtelif yaşam malzemeleri ele geçirildi. Valilikten yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığına bağlı birlikler tarafından 'Şehit Piyade Uzman Çavuş Bekir Anıl Erdal 2017-90 Operasyonu' icra edildiği belirtildi.

“ÇOK SAYIDA MÜHHİMAT VE YAŞAM MALZEMESİ ELE GEÇİRİLDİ”

Operasyonda, Varto ilçesine bağlı Gölyayla köyü bölgesinde bir sığınak bulunduğu belirtilerek, "Sığınak içerisinde saklanmış vaziyette 2 adet Kaleşnikof tüfek, 16 adet Kaleşnikof tüfek şarjörü, 8 adet kütüklük, 500 adet Kaleşnikof tüfeği fişeği, 5 adet el bombası, 15 takım leşker kıyafeti, 1 adet el telsizi, 36 adet koli bandı, 20 kutu silah yağı, çok sayıda gıda ve temizlik malzemesi, 300 adet pil, 33 adet büyük tüp, 10 adet küçük tüp, muhtelif marka ve miktarda ilaç, yara bandı, 10 adet ampul, içinde Kur'an-ı Kerim ve İncil'in de bulunduğu 85 adet kitap, 100 metre ip, 20 çift eldiven, 10 adet battaniye, 1 top kumaş bez, 20 metre halıfleks, 5 adet çamaşır ipi, 300 adet çeşitli renkte kalem, 5 adet kürek, 5 adet kazma, 2 adet murç, 2 adet nacak, 10 kilogram tütün, 8 adet akü, 100 metre sera naylonu, 11 adet çakmak gazı tüpü, 1 adet radyo, 1 adet marka fotoğraf makinesi, 1 adet telefon şarj cihazı ele geçirilmiş ve olay ile ilgili adli işlemlere başlanmıştır" denildi.

Halkın huzur ve güvenliği için il genelinde terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğinin vurgulandığı açıklamada, duyarlı vatandaşların her türlü ihbarlarının emniyet ve asayişin sağlanması konusunda etkinliği arttıracağının altı çizildi.

 
Bu içerik 154 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi