Bu İçeriği Paylaş
29 Mart 2018 Perşembe

ŞİMŞEK, 15 TEMMUZ DAVALARINI SİNCAN’DA TAKİP ETTİ

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi davalarına ilişkin gurubu ile açıklama yapmak üzere, Ankara Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü'ne geldi.


AK Parti teşkilatı olarak, sivil toplum kuruluşlarıyla 81 milyonun yaşama hakkına yönelik darbe girişiminin davalarını yakından takip ettiklerini belirten Kavakcı, ara verilen Akıncı Üssü ana davasına Nisan ayından itibaren devam edileceğini, 10, 16, 17, 18, 20 ve 24'üncü adliyelerde ise duruşmaların sürdüğünü aktardı.

Bu davaların hepsinin 15 Temmuz FETÖ hain darbe girişimiyle alakalı olduğunu, bir kısmında sanık savunmalarının alınmaya devam ettiğini, bir kısımında ise mütalaaların verildiğini bildiren Kavakcı, "Biz bu davalarda şunu görüyoruz. Adaletimiz ilmek ilmek örülüyor. Yavaş yavaş işliyor. Yavaş olmasının sebebi de çok dikkatli bir şekilde gidiliyor ki bu hain darbe girişiminin faili bulunsun ve bütün failler cezasını alsın, en sağlıklı netice alınsın. Görüyoruz ki en güzel şekilde adaletimiz işliyor. Biz burada başta gazilerimiz ve şehit ailelerimize destek vermek için buradayız. Adaletin tecellisini takip için buradayız. Biz AK Parti olarak en kısa zamanda en sağlıklı neticelerin alınmasını bekliyoruz ve adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. Bu darbe girişimine en ufak katkısı olan dahi adalet önünde cevap verecek." diye konuştu.

Türk milletinin 251 şehidi ve 2194 gazisi ve milyonlarca isimsiz kahramanıyla darbeye dur dediğini vurgulayan Kavakcı, adaletin tecellisiyle şehitlere ve gazilere olan minnet borcunun biraz daha hafiflemiş olacağına işaret etti.

"Afrin zaferinden sonra başka zaferlere imza atacak olan, bizler hayat hakkımızı rahatlıkla kullanabilelim diye hayat haklarından gözlerini bile kırpmadan vazgeçmeye hazır olan kahraman Mehmetçik'imize de selam gönderiyoruz. Ailelerine şükranlarımızı arz ediyoruz." ifadelerini kullanan Kavakcı, tüm şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diledi.

 
Bu içerik 129 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi