Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2018 Perşembe

PALABIYIK YAZDI; “OKURLARIMA…”

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Adem Palabıyık, ‘Okurlarıma…’ adı altında okuyucularından gelen mesajlara yönelik açıklamalarda bulundu


Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Adem Palabıyık, okuyucularından gelen mail ve mesajlara yönelik bir açıklama yaptı. Merak edilen konulara açıklık getiren Palabıyık, “Dün ki yazımdan sonra gelen mailler üzerine ikinci bir açıklamayı zorunlu gördüğüm için bu satırları yazma gerekliliği yeniden hissettim, çünkü son paragraftaki serzenişimi okurlarımın çoğu merak etmiş, haklılar tabi ki, şimdi birkaç cümleyle ifade etmeye ve anlatmaya çalışayım” dedi.

“HAİNLİK DOĞASI GEREĞİ BÖYLEDİR, BÖYLE KALACAKTIR”

“Geçenlerde çıkan bir haberde “içimizdeki İsrailliler” diye bir başlık içeren görüntüler yayınlandı” diye ifade eden Palabıyık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birçoğumuz büyük ihtimalle izlemişizdir ama hatırlatmakta fayda var… ABD’nin Kudüs kararından sonra İsrailli bazı görevliler, Filistinli gençlerin arasına girmiş ve uygun zamanda bu gençleri derdest etmişti. Medyaya yansıyan fotoğraflarda da, elinde silah olan, yüzü puşili bazı kişiler, Filistinli gençleri kelepçelemiş yahut etkisiz hale getirmeye çalışıyordu. Bu kişilerin sonraki zaman zarfında aslında İsrail adına çalıştıkları ve Filistinli gençlerin içine haince sızdıklarını öğrendik.

Peki, İsrail gibi bir devlet neden böyle bir çaba içine girmişti diye bir soru sorulduğunda, akla ilk gelen cevap; hainlerin yönteminin aslında bu olduğuydu… Hainlerin cesaretten yoksun oldukları ortadayken İsrailli görevlilerin bu hainliği yapmasını aslında sorgulamak yerine, olanların normal olduğunu analiz etmek daha doğru olacaktır. Hainlik doğası gereği böyledir, böyle kalacaktır. İşte o içimizdeki İsrailliler sebebiyle dün ki yazımda bir serzeniş yapmak zorunda kaldım, belki bütün ümmetin hakkı “içimizdeki İsrailli” diye tabir edilen bu hainlere haram edilirse, Rabbim bir an evvel onlara adaletiyle hükmeder diye düşündüm. İnşallah sizler de, benimle birlikte en sonda yer verdiğim “amin” kelimesine gönülden katılmışsınızdır.”

“SERZENİŞİMİN MEMLEKETİMİZLE İLGİSİ DE MEVCUT DEĞİLDİR”

“O serzenişte yaptığımız beddua değildir, onu FETÖ’cüler çok iyi bilirler” diye kaydeden Palabıyık, şunları söyledi: “Biz Müslümanların dili duaya dönmelidir. Serzenişteki duam da, “içimizdeki İsraillilerin” bir an evvel aşikar hale gelmesi ve hak ettiklerini almalarıdır. Serzenişimin memleketimizle ilgisi de mevcut değildir, şu an ülkemizin sınırları içinde yer alan o kadar çok “içimizdeki İsrailli” var ki, bu hainleri ancak dua ile temizleyebileceğimize inanıyorum. Yine de yardımcı olmak adına “içimizdeki İsraillileri” tanıtmanın faydası olacağını düşündüğüm için bazı niteliklerini size ifşa edelim. “İçimizdeki İsraillilerin” temel niteliği korkaklıktır, havlayan köpek ısırmaz babında korkaklık bu şahsiyetlerin damarlarına kadar işlemiştir. İkinci önemli nitelikleri ise FETÖ’den kopya ettikleri iftira metodunu kullanmalarıdır.

Ama bu yöntemi kullanmalarının tek bir sebebi mevcuttur, o da sahip oldukları korkaklık hissidir, belki de FETÖ ile ortak paydaları da mevcuttur. Çünkü hainlerin yolu muhakkak bir defa da olsa çakışır… Son olarak üçüncü önemli niteliklerinden dem vurmak gerekirse karşımıza ikili diyalektik çıkmaktadır; ilki bu şahsiyetlerin “itibar suikastine” her zaman yeltenebilmeleri ile birlikte takiyeciliği harika bir beceriyle uygulayabilmeleridir. Son cümlede yer verdiğim takiyecilik nitelikleri ise en tehlikeli olanlardır, Allah bizi bu tür şahsiyetlerden uzak eylesin. Sizlere tavsiyem, dost çevrenizde böyle şahsiyetler mevcutsa bir an evvel uzaklaşmanız olacaktır. İşte benim dün ki serzenişim, bu şahsiyetleredir. Şahsiyetle kastım aslında şahsiyetsizleşenlerdir.

Kıymetli okurlarım, hamdolsun ki, Doğu topraklarındaki samimiyet bahsettiğim negatif tavırların oluşmasına pek izin vermemiştir ve memleketimiz bir miktar da olsa bu şahsiyetlerden uzaktır. Lakin, “içimizdeki İsraillilerin” izine vakıf olursanız yapacağınız ilk pratik, ona benzemeden ve vakit varken, onları defetmektir. Yoksa başdöndürücü bir hızla vicdanını kaybedenler arasında sizler de olursunuz… Vesselam…”

 
Bu içerik 685 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİM.. Muş Valiliği 2018 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Seçimi yapıldı. 95 ..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SE.. Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Y..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
ECZANELER ECZANELER.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
Üye Bilgi