Bu İçeriği Paylaş
11 Haziran 2018 Pazartesi

MUŞ İLDER’DEN BAŞARILI KURSİYERLERE SERTİFİKA

Bursa'da faaliyet yürüten Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (MUŞ-İLDER), KOSGEP işbirliğiyle açtığı ‘Girişimcilik Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi


Bursa'da faaliyet yürüten Muş İli Kültür Eğitim Kalkındırma Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (MUŞ-İLDER), KOSGEP işbirliğinde açtığı girişimcilik kursuna katılan kursiyerler için sertifika dağıtım töreni düzenledi. Törene Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları ve bürokratlar katıldı. Bursa’da yaşayan vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Türkiye’nin farklı illerinden Bursa’da yaşayan 80 vatandaşın Girişimcilik Kursu’na katılarak almayı hakkettikleri sertifikalarla yapacakları proje sonucunda kişi başı 50.000 TL devlet desteği alıp kendi işlerini kurabilecekler.

Esentepe’deki Muş Kültür evi Konferans Salonunda Şubat, Mart ve Nisan aylarında farklı üç guruba açılan kurslarla Girişimcilik Sertifikalarını alan kursiyerler büyük sevinç yaşadı.

Muş İLDER Başkanı Mehmet Veysi Tutkun, “Muş İLDER olarak KOSGEB ile yaptığımız protokol gereği eğitimini bu nezih ortamda sağladığımız 80 kişiye, eğitim sonunda hak ettikleri girişimcilik sertifikalarını takdim ediyoruz. Emek vererek bir güzel etkinliği daha alnımızın akı ile başarmayı bize nasip eden Allah’a hamd ve senalar olsun.Bursa’mıza Muş’umuza güzel ülkemize dair kaygısı ve projesi olan bir derneğiz” dedi.

“Bireysel ve toplumsal ıslah çalışmalarında, toplumun tüm katmanlarının ortak gayreti ve sorumluluğu olmalı” diye ifade eden Tutkun, “İyilik hareketi parolasını iyi insanları buluşturarak yol almayı ilke edinen, amaçlarına uygun her türlü sosyal, kültürel, eğitim ve kalkınma aktiviteleri ile dayanışma ve yardımlaşma duygu ve bilincini geliştiren ve uygulamaya dönüştüren bir sivil toplum kuruluşu olan MUŞİLDER, bireysel ve toplumsal ıslah çalışmalarında, toplumun tüm katmanlarının ortak gayreti ve sorumluluğunun olması gerektiğine inanıyoruz. Hep beraber iyi niyetle, sağlam, sağduyulu, ıslah edici ve kararlı irade ortaya koymalıyız. Kişiler veya kurumlar ülkemizin güzel yarınları içim insiyatif almalıdırlar. Ya bir yol aç ya da yoldan çekil anlayışındaki bizler, 80 milyon insanımızın huzur ve barış içerisinde daha da güzel bir yaşamı birlikte inşa edebileceğimize inanıyoruz. Yeter ki sorunları çözme konusunda hep beraber iyi niyetle, sağlam, sağduyulu, ıslah edici ve kararlı irade ortaya koyabilelim. Adı Türkiye olan bu geminin selameti için elimizi değil, gövdemizi dahi taşın altına koymaya hazırız. Bütün farklılıkları ile 80 milyon insanımızla aynı gemide yolculuk yapıyoruz. Bu gemi su almamalı ve selametle limana ulaşmalıdır. Adı Türkiye olan bu geminin selameti için elimizi değil, gövdemizi dahi taşın altına koymaya hazırız. Biz inanıyoruz ki iffet sahibii olmak, Din ve vatan sahibi olmakla mümkündür. Ve diyoruz ki, söz konusu vatansa gerisi teferruattır” ifadelerini kullandı.

Programa katılan konukların kısa selamlama konuşmasının ardından kursiyerlere sertifikaları verildi başarı dileklerinde bulunuldu.

 

 
Bu içerik 65 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi