Bu İçeriği Paylaş
23 Şubat 2018 Cuma

KADININ YUMURTALIĞINDAN ÇIKAN KİTLE ŞOK ETTİ

70 yaşındaki kadının yumurtalığından 2,5 kilogramlık kitle çıkartıldı


Muş'ta 70 yaşındaki kadının yumurtalığından 2,5 kilogramlık kitle çıkartıldı. Başarılı bir ameliyat geçiren yaşlı kadın, kısa sürede taburcu edildi. Karın ağrısı ve karında şişlik şikayetiyle Özel Şifa Hastanesine başvuran 70 yaşındaki Müslümet Alkan'ın hastanede yapılan tetkiklerinde yumurtalık kısmında 2,5 kilogram ağırlığında ve 25 santimetre büyüklüğünde kitle olduğu tespit edildi. Hemen ameliyata alınan yaşlı kadının yumurtalığındaki kitle başarılı bir operasyonla alındı.

Ameliyatla ilgili açıklama yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu, yumurtalık kistlerinin ergenlik ve üreme çağında sık görülen bir vaka olduğunu ve genellikle iyi huylu seyreden bir durum olduğunu söyledi. Çoğunlukla kendiliğinden gerileyen, ancak boyut olarak büyümesi veya sebat etmesi durumunda ameliyat gerektiren bir hastalık olduğunu ifade eden Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu, "Ancak menopozal dönemde büyük boyutlara ulaşan kistler mutlaka ameliyat ile çıkarılmalı ve patolojik inceleme yapılmalıdır. 70 yaşındaki hastamızda yaklaşık 25 santimetre boyutunda ve karaciğerine kadar uzanan yaklaşık 2,5 kilogramlık kisti Genel Cerrahimizin da katıldığı başarılı bir operasyonla çıkarttık. Bu derece büyük ameliyatlar iyi bir ekip işidir. Özel Muş Şifa Hastanesi olarak yeterli ekipmana, donanıma ve tecrübeli bir ekibe sahibiz ve bu tür büyük ameliyatları yapabilmekteyiz" diye konuştu.

 
Bu içerik 169 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YARIDA KESTİ AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YA.. İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Muş'un Hasköy ilçesinde partisi..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARAYA GELDİ PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARA.. Ramazan Bayramı nedeniyle Atatürk Çocuk Parkı'nda bayramlaşma töreni düzenlendi..
0 yorum GÜNCEL - 17.6.2018
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATAN.. AK Parti Muş Milletvekili ve vekil adayı Mehmet Emin Şimşek Muş’un ilçelerinde v..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
Üye Bilgi