Bu İçeriği Paylaş
23 Şubat 2018 Cuma

KADININ YUMURTALIĞINDAN ÇIKAN KİTLE ŞOK ETTİ

70 yaşındaki kadının yumurtalığından 2,5 kilogramlık kitle çıkartıldı


Muş'ta 70 yaşındaki kadının yumurtalığından 2,5 kilogramlık kitle çıkartıldı. Başarılı bir ameliyat geçiren yaşlı kadın, kısa sürede taburcu edildi. Karın ağrısı ve karında şişlik şikayetiyle Özel Şifa Hastanesine başvuran 70 yaşındaki Müslümet Alkan'ın hastanede yapılan tetkiklerinde yumurtalık kısmında 2,5 kilogram ağırlığında ve 25 santimetre büyüklüğünde kitle olduğu tespit edildi. Hemen ameliyata alınan yaşlı kadının yumurtalığındaki kitle başarılı bir operasyonla alındı.

Ameliyatla ilgili açıklama yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu, yumurtalık kistlerinin ergenlik ve üreme çağında sık görülen bir vaka olduğunu ve genellikle iyi huylu seyreden bir durum olduğunu söyledi. Çoğunlukla kendiliğinden gerileyen, ancak boyut olarak büyümesi veya sebat etmesi durumunda ameliyat gerektiren bir hastalık olduğunu ifade eden Op. Dr. Servet Şekeryapan Çalıkoğlu, "Ancak menopozal dönemde büyük boyutlara ulaşan kistler mutlaka ameliyat ile çıkarılmalı ve patolojik inceleme yapılmalıdır. 70 yaşındaki hastamızda yaklaşık 25 santimetre boyutunda ve karaciğerine kadar uzanan yaklaşık 2,5 kilogramlık kisti Genel Cerrahimizin da katıldığı başarılı bir operasyonla çıkarttık. Bu derece büyük ameliyatlar iyi bir ekip işidir. Özel Muş Şifa Hastanesi olarak yeterli ekipmana, donanıma ve tecrübeli bir ekibe sahibiz ve bu tür büyük ameliyatları yapabilmekteyiz" diye konuştu.

 
Bu içerik 94 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
MUŞ OVASI KESİNLİKLE YAPILAŞMAYA AÇILMAMALI MUŞ OVASI KESİNLİKLE YAPILAŞMAYA AÇ.. Muş Alparslan Üniversitesi Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma merkezi Müdürü Dr...
0 yorum GÜNCEL - 21.3.2018
TEFECİLİK VE MUŞ (4) TEFECİLİK VE MUŞ (4).. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr...
0 yorum GÜNCEL - 21.3.2018
KIZILAY GENÇLİK KOLLARI AÇILDI KIZILAY GENÇLİK KOLLARI AÇILDI.. Kızılay Muş Şube Başkanlığı düzenlediği tören ile gençlik kollarını hizmete açtı..
0 yorum GÜNCEL - 21.3.2018
Üye Bilgi