Bu İçeriği Paylaş
4 Haziran 2018 Pazartesi

MECLİS, OKUL İÇİN ARSA TAHSİS ETTİ

Muş İl Genel Meclisi, Malazgirt ilçesinde okul yapılması amacıyla daha önce görevlendirdiği Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler ile Çevre ve Sağlık İhtisas Komisyonlarını gündeme getirerek okul yapılması için arsayı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis


İl Genel Meclisi, 2018 yılı yatırım programı Haziran ayı ikinci toplantısını yaptı. Meclis Geçici Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 6 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda Mülkiyeti İl özel idaresine ait, Malazgirt İlçesi Saftekingazi Mahallesi 281 ada 42 nolu parselde kayıtlı Saftekin Gazi İlkokulunun bulunduğu taşınmazın Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne (Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü) tahsisine ilişkin konuda, meclisi bilgilendirmek üzere ve rapor tanzim edilmek için Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler ile Çevre ve Sağlık İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunarak, yeniden görüşülmesi ile devam etti.

Gündem maddesi üzerine Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler ile Çevre ve Sağlık İhtisas Komisyonları hazırladıkları raporları açıkladılar. Raporlarda şöyle denildi: “İl Genel Meclisinin 08.05.2018 tarih ve 69 sayılı kararına istinaden, Mülkiyeti İdaremize ait, Muş İli Malazgirt İlçesi Saftekingazi Mahallesi 281 ada 42 nolu parselde kayıtlı Saftekin Gazi İlkokulunun bulunduğu taşınmazın Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne (Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü) tahsisine ilişkin konu ile ilgili, Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporda da belirtildiği üzere; Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca yapılan araştırmalar ve incelemeler neticesinde; Mülkiyeti İdaremize ait, Muş İli Malazgirt İlçesi Saftekingazi Mahallesi 281 ada 42 nolu parselde kayıtlı Saftekin Gazi İlkokulunun bulunduğu taşınmazın Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne (Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü) tahsisi konusunda, eğitim ve öğretim açısından faydalı olabileceği düşünülmekte olup, İlimizde her zaman eğitim ve öğretime katkıda bulunmak çocuklarımızın geleceği açısından iyi olacağı kanaatindeyiz.

5302 sayılı İl Özel İdaresi kanunun 10.maddesinin (f) maddesi gereğince; Mülkiyeti İdaremize ait, Muş İli Malazgirt İlçesi Saftekingazi Mahallesi 281 ada 42 nolu parselde kayıtlı Saftekin Gazi İlkokulunun bulunduğu taşınmazın Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne (Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü) tahsisinin yapılması komisyonumuzca uygun görülmüştür.”

Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler ile Çevre ve Sağlık İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan rapor doğrultusunda ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 10.maddesinin (f) bendi gereğince; taşınmazın Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne (Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü) tahsisinin uygun görülmesine mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Gündemin bir diğer maddesi olan; Muş Merkez Güzeltepe Köyü yolu kenarına kafesli tel yapımına ihtiyaç duyulmuş olup, söz konusu işin ödeneğinin İl Özel İdaresi bütçesinden karşılanarak tahsis edilmesi konusunda Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 31.05.2018 tarih ve 2595 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi ise İl Özel İdaresinin 2018 mali yılı bütçesinden karşılanmasına mevcudun oy birliğiyle karar verildi.

Dilek ve temenniler bölümü ile toplantı son buldu.

 
Bu içerik 93 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi