Bu İçeriği Paylaş
8 Ocak 2018 Pazartesi

MİLLETE AK, TERÖRE TAŞ; ZAFER AKTAŞ!

Muş Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, göreve başladıktan sonra terör örgütüne adeta nefes aldırmadı. Başarılı operasyonların yanı sıra şehir merkezi ve köylerde vatandaşlarla da bir araya gelen Aktaş, 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kurdu


Muş Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, göreve başladıktan sonra terör örgütüne adeta nefes aldırmadı. 1999 yılında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) emniyet teşkilatındaki yapılanmasıyla ilgili rapor hazırladığı için kumpasa uğrayan Zafer Aktaş, hazırladığı raporda FETÖ/PDY hakkında eli kanlı terör örgütü olduğunu belirttiği için uzunca bir süre pasif göreve çekilmişti. Aktaş, örgütün gerçek yüzünün ortaya çıkmasının ardından Muş Emniyet Müdürlüğüne atanarak tekrar aktif göreve başlamış oldu. İçişleri Bakanlığının 26 Kasım 2016 tarihli kararnamesiyle Muş Emniyet Müdürlüğüne atandıktan kısa bir süre sonra göreve başlayan Zafer Aktaş, ilk iş olarak terör örgütleri PKK ve FETÖ/PDY’ye yönelik başarılı operasyonlar yaptı.

Özellikle 2017 yılında terör örgütlerinin şehir yapılanmasına yönelik operasyonlarda çok sayıda örgüt sempatizanı yakalandı. 2017 yılı içerisinde PKK terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda 391 şahıs hakkında ’Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak ve Terör Örgütü Propagandası Yapmak’ suçlarından adli işlem yapılırken, işlem yapılan şahıslardan 121’i çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı, 96 şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 174 şahıs ise ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Yine 2017 yılı içerisinde FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlarda da, 258 şahıs yakalanırken, bu şahıslardan 103’ü çıkarıldıkları adli mercilerce tutuklandı. 67 şahıs ise Adli Kontrol şartı ile serbest kaldı.

Muş’ta başlatılan ’Güvenli Okul Projesi’ ile her okuldan sorumlu bir polis, komiser ve emniyet müdür yardımcısı görevlendirilerek proje hayata geçirildi. Okul önlerinde asayiş ve narkotik timleri tarafından aralıksız denetimler başlatıldı ve uyuşturucu ile mücadeleye büyük önem verildi. 1 yıllık süreçte sokak satıcısı ve kullanıcılara yönelik 165 başarılı operasyon gerçekleştirilen ekipler, 240 şahıs hakkında adli işlem yaptı. Şahıslardan 39’u tutuklanarak cezaevine konuldu.

Vatandaşın gönlünü fethetti

Başarılı operasyonların yanı sıra sürekli halkın ve personelin içine inen Aktaş, hem emniyet mensuplarının hem de vatandaşın gönlünü fethetmeyi başardı. Mesai mefhumu gözetmeyen bazen gecenin ilerleyen saatlerinde, bazen de gündüzleri uygulama noktalarını ziyaret eden Aktaş, burada personelle sohbetler yaparak, onlarla müdür-memur ilişkisinden ziyade ağabey-kardeş ilişkisi kurmayı başardı.

Özellikle il merkezinde sürekli vatandaşla bir araya gelmeye özen gösteren Aktaş, aynı zamanda ilçe ve köyleri de ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Her fırsatta vatandaşla hemhal olan Aktaş, 7’den 70’e herkesin gönlünde taht kurmayı başardı.

 
Bu içerik 316 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİM.. Muş Valiliği 2018 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Seçimi yapıldı. 95 ..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SE.. Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Y..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
ECZANELER ECZANELER.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
Üye Bilgi