Bu İçeriği Paylaş
16 Şubat 2018 Cuma

“TÜMSİAD MUŞ’A HİZMET EDİYOR”

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Muş Şube Başkanı Murat Meriç, 36 Yönetim Kurulu 358 Toplam üyesi bulunduğunu belirterek yılda 200 kişinin istihdam edilmesi ve il ekonomisine her yıl ciddi bir katkı sağladıklarını söyledi


Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Muş Şube Başkanı Murat Meriç ve yönetim kurulu üyeleri, firma yetkilileri ile bir araya geldi. 2017 yılında 160 kişinin istihdam edildiğini ve 2018 yılında 22 Milyon TL’lik yatırım tutarının ön görüldüğünü söyledi.

Kendi üyelerinin sorun ve taleplerini dinleyerek çözüm bulma noktasında gayret ettiklerini ifade eden Meriç, “2018 yılında ise toplam yatırım totalimiz 22 Milyon olup en az 200 kişinin istihdam edilmesi ve ilimiz ekonomisine sağlanan yıllık katkımızın ise 30 Milyon TL’nin üzerinde olacaktır. Bu rakamlar ve işletme sayılarının her geçen gün daha da artması için TÜMSİAD Üyelerimizin mesleki konulardaki istek, beklenti ve problemleri doğrultusunda inceleme ve araştırmalar yaparak gerekli merciler nezdinde girişimlerde bulunma, takip etme ve sonuç odaklı çözümler üretmeyi hedefliyoruz” dedi.

“GELİŞEN TEKNOLOJİYİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek Muş ilin de yapılabilecek yatırımlar konusunda sürekli istişarelerde bulunduklarını kaydeden Meriç, sözlerini şöyle sürdürdü: “İlimizin en büyük sıkıntılarından biri plansız ve günü birlik çalışmaların yapılmasıdır. Biz üyelerimiz ile birlikte gelişen teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Bu konuda ilimizde bazı kamu kurum ve kuruluşlarla sürekli iletişim halindeyiz. İç ve Dış ticaret konularında Mesleki ve teknik’i bilgi Eğitim Kursları, Seminerler ve danışmanlık hizmetlerinden faydalandırarak, ticari ürünlerinin ve yatırımlarının Tanıtımı noktasın da birçok aktivitelerinin olduğunu… İlimize yatırım yapacak yerli yada yabancı yatırımcılar arasında hiçbir fark gözetmeksizin elimizden gelen her türlü fedakarlığı göstereceğiz.”

“MUŞ İLİNE ÖZEL ÇALIŞMALAR YÜRÜTMELERİNİ TEMENNİ EDİYORUZ”

“İlimizin İç piyasasının daha da canlanması üretim ve istihdamın durmaksızın faaliyetlerine devam etmesi için mevcut yatırımcıların üretim hatlarının kapasitelerinin arttırılması ve modernize tesislere dönüştürülmesi gerekiyor” diye kaydeden Meriç, “iç ve dış ticarette rekabet edebilme konumuna gelebilmeleri için yatırım destek fonlarından 5 yıllık orta vadeli programlar eşliğinde işletme sermayeleri baz alınarak faizsiz kredilerle desteklenmesinin istihdam seferberliğine ciddi katkılar sunabilecek. Özellikle KOSGEB, DAKA, TKDK, İŞKUR, KUSİ. vb yatırım teşvik, geliştirme ve destekleme kurumlarımızın tüm çalışma ve programlarını Muş ilinin konjonktürel yapısı, sosyo ekonomik durumu ve kültürel farklılıklarını gözeterek nakit akış hızı 1.4’lein altında olan ve İşletme sermayesi düşük olan Muş iline özel çalışmalar yürütmelerini temenni ediyoruz. Tüm kalkınma ve destek programların da liyakat ve hakkaniyet ilkelerinin gözetilerek çalışmaların sürdürülmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“MUŞ COĞRAFİ KONUM VE PAZAR OLARAK ÇOK UYGUN BİR NOKTADA”

Muş’a yatırım noktasında Vali Aziz Yıldırım’ın da çok büyük çalışma ve gayretlerinin olduğunu tekrar hatırlatan Meriç, şunları söyledi: “Ortaklı ticarette esas şöyledir karda zararda ortaktır ama biz bölgemizde yapılan bütün yatırımların fevkalade kazanacağına inanıyoruz. Bu sebeple diyoruz ki zarar ederlerse biz zararlarını karşılayacağız. Kar edersek ortağız. Biz bu zararı TÜMSİAD yönetimi olarak karşılayacağız ya da o ortak olduğu kişi tarafından karşılanacak. Buradan Türkiye'ye bir serzenişimiz, seslenişimiz olsun. Şunu da belirtmek istiyorum muş şu an bölgede en güvenli bölge konumundadır. Bu konuda İl Valimiz Sayın Aziz yıldırımın çok önemli çalışmaları var yine bölgeye yatırım için gelecek kişilerle alakalı kendilerinin çok büyük ilgileri var. Kendileri şunu diyor bu konuda ben sizin sekretaryanızı yapmaya hazırım. Ortam hazır, yatırım yapılacak alanlar hazırız.”

 
Bu içerik 84 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi