Bu İçeriği Paylaş
12 Nisan 2018 Perşembe

KAZAKİSTANLI MİSAFİR ÖĞRETİM ÜYESİ MUŞ’TA DERSLERE GİRDİ

Mevlana Değişim Programı çerçevesinde Muş Alparslan Üniversitesi’ne gelen Doğu Kazakistan Sarsen Amanzholov Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gayan Gubaydullina, Eğitim Fakültesinde ve Fen Edebiyat Fakültesinde derslere girdi


Misafir öğretim üyesi Dr. Gubaydullina’nın derslerinde tercümanlığı, Mevlana Değişim Programı Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Kasım Müminoğlu yaptı. Sınıf Öğretmenliği bölümünde Kazakistan’daki eğitim sistemlerini anlatan Doç. Dr. Gubaydullina, Kazakistan’ın tarihine ilişkin bilgiler vererek kendi üniversitesini ve şehrini de tanıttı. Felsefe Bölümünde öğrencilerin dünya eğitim sistemleri üzerine sorularını cevaplandıran Doç. Dr. Gubaydullina, hazırlamış olduğu videolar üzerinden Kazakistan’daki öğrencilerin öğrenim pratikleri ve yaşam şartları hakkında kapsamlı bilgiler aktardı.

24.04.2018 tarihine kadar misafirimiz olacak Doç. Dr. Gubaydullina önümüzdeki günlerde, Doğu Kazakistan’daki interaktif eğitim sistemi, grup çalışması metotları, diyalojik eğitim metotları ve eleştirel düşünme metotları üzerine dersler verecek. Mevlana Değişim Programı Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Kasım Müminoğlu, değişik programı çerçevesinde üniversitenin toplamda 14 öğretim üyesi ve 8 öğrenci değişikliği konusunda anlaşmaya imza attığını söyledi. “Önümüzdeki yıllarda anlaşmalarımızı genişletmek ve özellikle öğrencilerimizin Mevlana Değişim Programına daha sıcak bakmalarını sağlamak istiyoruz.” diyen Dr. Öğretim Üyesi Müminoğlu, şöyle konuştu: “Üniversitemize özellikle Orta Asya ülkelerinden gelen öğretim üyelerinin son derece olumlu katkıları olmaktadır. Öğrencilerimiz hem farklı kültür ve eğitim uygulamalarına ilişkin bu hocalarımızdan bilgi almaktalar hem de mezuniyetlerinin ardından yüksek lisans ve doktora eğitimi almak için Orta Asya ülkelerine gitmek istediklerini belirtmektedirler.”

 
Bu içerik 44 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİM.. Muş Valiliği 2018 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Seçimi yapıldı. 95 ..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SE.. Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Y..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
ECZANELER ECZANELER.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
Üye Bilgi