Bu İçeriği Paylaş
15 Nisan 2018 Pazar

HBT GÖNÜLLÜLERİ HAYIRDA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

MŞÜ Hayırda Buluşanlar Topluluğu Muş merkezde yaşayan ihtiyaç sahibi aileler ev eşyası, giysi ve gıda yardımında bulundu.


Ayrıca Tandoğan Köyü Çay İlkokulunda okuyan öğrencilere de yardım faaliyetinde bulunup onlara çeşitli hediyeler dağıttı. Zafer Mahallesi ve Murat Paşa Mahallerinde oturan ailelerin ihtiyaçlarını tesbit eden topluluk gönüllüleri bu eksikliklerin giderilmesi için çalışmalara başladı. Hayırsever vatandaşların da katkılarıyla ailelerin bu ihtiyaçlarına hemen cevap verildiğini söyleyen Topluluk Danışmanı Hatip Erdoğmuş konuyla ilgili şunları paylaştı: " Yaklaşık iki yıldır tespit edip yardım ulaştırmaya çalıştığımız 11 ailemiz var, bunların dışında da bazen bize bilgileri ulaştırılan aileler de oluyor. Bu aileleri gönüllülerimiz ziyaret ederek ihtiyaçlarını yerinde tespit edip hemen yolu koyuluyorlar. Özellikle bu işlere koşturanların öğrencilerimizin oluşu bizi çok mutlu ediyor. Öğrencilerimizin harçlıklarından kısarak ihtiyaç sahiplerine ayırmaları oldukça erdemli bir tutum. Bunun yanında çevremizdeki insanların duyarlılığı, üniversite personelimizin katkıları bu çalışmaları yapmamıza ve daha çok kişiye ulaşmamıza imkan sağlamakta."

Topluluk gönüllüleri, Tandoğan köyündeki çocukları mutlu etmek için de Çay İlkokulunu ziyaret etti.  İhtiyaç sahibi 30 çocuğa İyi Kalpli Eller grubunun katkılarıyla spor ayakkabı dağıtıldı. Kocaeli Başiskele Anadolu Lisesinin öğrencileri tarafından toplanıp gönderilen kitap ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Bunların yanında topluluk gönüllüleri tarafından çocuklara diş macunu, diş fırçası, kalem, silgi, kalemtraş, resim boyaları ve balonlar hediye edildi. Hediye dağıtımından sonra topluluk gönüllüleri ile çocuklar birlikte sohbet edip güzel vakit geçirdiler. Yardım dağıtımına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu ve Topluluk Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Hatip Erdoğmuş da katıldı. Metin Aksu, HBT gönüllülerini faaliyetlerinden dolayı tebrik ederek bu faaliyetlerin devam etmesi gerektiğini vurgulayıp her zaman desteklerini sürdüreceklerini belirterek hayırsever vatandaşlara da teşekkür etti.

Topluluk gönüllülerinden Dilan Kandemir duygularını şu şekilde paylaşt:" Bugün yine minik kalplerin mutluluğunu seyrettik. Yüzlerindeki masumiyeti, kalplerindeki tatlı heyecanı bizler de yüreğimizde hissettik. Onlara verilen hediyelerin yüreklerinde açtığı büyük mutluluklara şahit olduk. Bizlere gitmememizi biraz daha onlarla vakit geçirmemizi istemeleri, mutluluklarını, sevinçlerini bizimle paylaşmaları, yaptığımız işin aslında onlar için ne kadar da değerli olduğunu gördük. Çocuklar mutlu oldukça bizim de mutlu olacağımıza bir daha şahit oldum."

Topluluk gönüllülerinden Sena Zorlu da: "Hayırda Buluşanlar Topluluğu olarak uzun zamandır gerçekleştirdiğimiz köy okulları ziyaretleri bize nefes alacak bir alan oluşturdu. Bugün Tandoğan çay ilkokuluna yardımlarımızı ulaştırdık. Hayatın hengamesinde gözden kaçırdığımız hayatları fark etme imkanı sundu bize bu çalışmamız. Birlikte yaşadığımız bu dünyada insanlar olarak hepimiz birbirimizden mesulüz. Kışın çetin geçtiği şehrimizde üşüyerek, yırtık ayakkabılarla okula gitmeye çalışan minik kardeşlerimizden de okuma aşkıyla çırpınan fakat kendisine ait bir kitabı bile olmayan kardeşlerimizden de mesulüz. Allah'ın bize bahşettiği bunca nimeti, imkanı başka kardeşlerimizle paylaşabilmeliyiz. İyiliği, merhameti, paylaşmayı aramızda yaymalıyız. Ulaştığımız her bir çocuk aynı zamanda bizim de gönlümüze dokunuyor, yaşadığımızı hatırlatıyor bize. Onların gözlerindeki o mutluluk ışığı bizim içimizi ısıtıyor, yolumuzu aydınlatıyor, yarınlarımızın sermayesi olan bu çocuklarımıza daha fazla zaman ayırabilmeliyiz. Bu çalışmalar bize her seferinde güzelliği, hayrı bize nasip ettiği için Allah'a şükretmemize vesile oluyor. Bu çalışmaları yapmamıza yardımcı olan herkese çok teşekkür ederiz".

 
Bu içerik 149 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi