Bu İçeriği Paylaş
8 Haziran 2018 Cuma

120 BİN ÖĞRENCİ KARNE ALDI

Muş’ta 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sona ermesiyle il genelinde, 121 bin öğrenci karne alarak heyecanını yaşadı


2017-2018 eğitim öğretim yılının tamamlanmasıyla karnesini alan 121 bin öğrenci ile 5 bin 400 öğretmen, 3 aylık yaz tatiline çıktı. Merkez Prof. Dr. Vahit Özmen İlkokulu ve Ortaokulu'nda düzenlenen 2017-2018 eğitim-öğretim yılı karne dağıtım törenine; Muş Valisi Aziz Yıldırım, Vali Yardımcısı Alper Çifçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Aksu, idareciler, öğretmen ve öğrenci ile veliler katıldı.

Vali Aziz Yıldırım, öğrencilere karnelerini dağıtarak yakından ilgilendi. Öğrencilere tavsiyelerde bulunarak büyük emekler sarf ettiklerini ifade eden Vali Yıldırım, “öğrenciler, bugün bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldik. Bu süre içerisinde hepiniz büyük emek sarf ettiniz bugün de karne sevincini yaşamaksınız. Sevgili gençler, yaz tatili süresi çok uzun, bu süre içerisinde hem eğlenebilir, oyun oynayabilirsiniz hem de kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu zamanı çok iyi değerlendirin ve bol bol kitap okuyun. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi bir kez daha tebrik ediyorum ve sizlere iyi tatiller diliyorum” dedi.

Tören, öğrencilere karne dağıtımı ve hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

 
Bu içerik 85 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi