Bu İçeriği Paylaş
6 Haziran 2018 Çarşamba

VALİ YILDIRIM, AFRİN’DEN DÖNEN BİRLİKLERİ KARŞILADI

Vali Aziz Yıldırım, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ‘Zeytin Dalı operasyonu’ kapsamında Tatvan 10. Komando Tugay Komutanlığından Afrin’e giden ve görevleri sonrası tekrar dönüş yapan askeri birlikleri Muş Hava Meydan Komutanlığında karşıladı


Vali Aziz Yıldırım ve beraberindekiler tarafından Zeytin Dalı operasyonu kapsamında Tatvan 10. Komando Tugay Komutanlığından Afrin’e giden ve görevleri sonrası tekrar dönüş yapan askeri birlikler Muş Hava Meydan Komutanlığında karşılandı.

Muş Hava Meydan Komutanlığındaki karşılamaya; Vali Aziz Yıldırım, Tatvan 10. Komando Tugay Komutanı Tamer Atay, Muş Garnizon Komutanı Albay Cem Karoğlu, Vali Yardımcısı Ahmet Özkan, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, MŞÜ Rektörü Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Karadağ, Muş Hava Meydan Komutanı Aytaç Öztekin ve askeri personel katıldı.

“SİZLER SINIR ÖTESİNDE BİR GÖREVE GİTTİNİZ VE AYNI ZAMANDA ORALARDA ÜLKEMİZİ MİLLETİMİZİ TEMSİL ETTİNİZ”

Uçaklardan inen askeri birlikleri selamlayan Vali Aziz Yıldırım, hepsiyle tek tek tokalaştı. “Sizler sınır içinde olduğu gibi gerektiğinde sınır ötesinde de mazlumların yardımına koştunuz” diye ifade eden Vali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Orada akan kan ve gözyaşına dur dediniz. Hangi terör örgütü ve işbirlikçileri olursa olsun bizim için fark etmez bir daima mazlumların yanındayız. Terör ve teröristin karşısındayız. Birliğimize, dirliğimize, vatanımıza, milletimize, devletimize göz diken kim olursa olsun her zaman olduğu gibi bugünde yarında diz çöktürmesini biliriz. Sizler sınır ötesinde bir göreve gittiniz ve aynı zamanda oralarda ülkemizi milletimizi temsil ettiniz. İnsanlar Türk askeri geliyor diye sizlere koştu. Hepinizden Allah razı olsun, rabbim ayağınıza taş değdirmesin.”

Vali Aziz Yıldırım, daha sonra tüm askeri personel adına Afrin’den dönen birliğin başında bulunan Binbaşı Vedat Er’e Muş Lalesi Motifli tablo hediye etti. Toplu hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından askeri birlikler görev yerleri olan Tatvan’a ve ailelerinin yanına yolcu edildi.

 

 
Bu içerik 93 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi