Bu İçeriği Paylaş
13 Mart 2018 Salı

MUŞ'TA SİYASET AKADEMİSİ BAŞLADI

AK Parti Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Kılıçdaoğlu'nun parti meclisi, tüzükle alakalı dün bir konuşması vardı


Ben şöyle bir dinleyeyim dedim. Gerçekten büyük bir şok yaşadım. Güya bize bir takım sözler atfeden genel başkanın kendi partisini bile kabullenmesi söz konusu değil. Kendi partisine bile tahammülü yok" dedi. Muş'ta AK Parti tarafından '18'nci Siyaset Akademisi' programı gerçekleştirildi. Muş Ticaret ve Sanayi Odası (MUŞ TSO) konferans salonunda düzenlenen programa, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı, ilçe belediye başkanları ile partililer katıldı.

AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı'nın açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan AK Parti Ar-Ge'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, kazılan çukurlara değinerek, "O çukurlar kazılırken, o çukurlar açılırken niyet, bu çukurları kazdık, yarın bir gün kapanacak ve kapatılacak değildi. Bir niyet, bir amaç vardı. Neydi bu amaç? İşte tüm coğrafyada başlayan süreçte Türkiye'de de bir bölünme, parçalanma, buralarda bir terör organizasyonu oluşturmaydı. Ama başarılı olamadılar. 15 Temmuz'u yapanlar, 15 Temmuz'u düşünenler, planlayanlar için '15 Temmuz başarılı olmayacak' gibi bir durum söz konusu olabilir mi? 15 Temmuz başarılı olsaydı ne olacaktı? Bizim bunu düşünmemiz lazım. İşte 7 Haziran sürecinde başarılı olamayanlar, 17-25 Aralık'ta başarılı olamayanlar; 15 Temmuz'da yine bu bölgelerde bir bölünmüşlük, bir parçalanmışlık durumu ortaya çıkartacaklardı. Önce NATO bizi üyelikten çıkaracaktı. Sonrasında dünya bir şekilde karşı duracak ve neticesinde bu bölge, o gün istihbaratlarda ortaya çıkan terör örgütünün hakimiyeti noktasında bir durum söz konusu olma ihtimali vardı" dedi.

Konuşmalarında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kendi partisinin tüzük toplantısında yaptığı konuşmanın diktatörce olduğunu savunan Dağ, "Kılıçdaoğlu'nun parti meclisi, tüzükle alakalı dün bir konuşması vardı. Ben şöyle bir dinleyeyim dedim. Gerçekten büyük bir şok yaşadım. Güya bize bir takım sözler atfeden genel başkanın kendi partisini bile kabullenmesi söz konusu değil. Kendi partisine bile tahammülü yok. Kendi partisinin milletvekilleri, sessiz veya habersiz televizyon programlarına çıkamaz diyor. Demek ki o kadar şahsi hesap yapan teşkilat mensubu var ki, genel başkan bundan şikayetçi. Biz buradan diyoruz ki; Bizim AK Parti teşkilatı Edirne'de de var, Kars'ta da var, Artvin'de de var. Bir siyasi parti olarak şahsi hesaplar bizim için hep ikinci plandadır. CHP'nin ise şahsi hesapları hep birinci planda oldu. Bizzat genel başkan bundan şikayet ediyor. Bu genel başkanı, herhalde parti diktatör olmaya itmiş ki, resmen diktatörce söz ve ifadelerde bulundu. Onun için biz onlara bakacak değiliz. Tamamen kendi işimize, kendi yolumuza bakıyoruz" diye konuştu. Programın ikinci oturumu basına kapalı devam etti.

 
Bu içerik 166 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi