Bu İçeriği Paylaş
12 Nisan 2018 Perşembe

VALİ AZİZ YILDIRIM’IN MİRAÇ KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Muş Valisi Aziz Yıldırım, Miraç Kandili dolaysıyla kutlama mesajı yayınladı


Yazılı basın açıklamasında bulunan Vali Yıldırım, “Mübarek üç aylar içerisinde Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan Miraç Kandiline erişmenin huzur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu ulvi kandilin ebediyen gök kubbemizi ve gönül dünyamızı aydınlatmasını, bu mübarek gecenin yüreklerimize ebedi bir diriliş ve sonsuz bir muştu getirmesini, ülkemize ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Miraç, Mekke'nin zor günlerinde Yüce Allah'ın kulu ve Resulü Hz. Muhammed (SAV)'e verdiği bir ikramdır. Kutsal kitabımızdaki ifadesiyle ayetlerini göstermek üzere yaşattığı özel bir gecedir.

Miraç, bir arınma ve Allah'a yükseliştir. Allah'a yükselmenin yolu kişinin heva ve heveslerinden, hırs ve intikam duygularından, öfke ve gazaptan, kibir ve gururdan vazgeçerek Allah'ın yoluna girmesidir. Bugün miracın yücelme ve yükselme anlamlarını dikkate alarak bireyin, toplumun ve bütün insanlığın maddi-manevi yükselişi üzerinde yeniden düşünmek durumundayız. Miraç, dinimizin direği olan namazın bize hediye edildiği gecedir. Üç aylar gibi özel zaman dilimlerinde âlemlere rahmet olarak gönderilen kutlu Nebi’nin hayatında yaşayarak gösterdiği gibi kulluğumuzu ve duamızı artırmalıyız.

İnsanlığın ihtiyaç duyduğu barış, şefkat, hoşgörü ve merhamet gibi hasletler Miraç gibi mübarek gün ve gecelerde doruğa ulaşmalıdır. Bu gece, insanların kurtuluşuna vesile olan merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua ederek kendimiz, ailemiz ve toplumumuzun yükselmesi ve yücelmesi için dua etmeliyiz. Bu kutlu gece vesilesiyle başta Muşlu hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam Âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı ve bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.”

 
Bu içerik 66 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİMİ YAPILDI KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİK SEÇİM.. Muş Valiliği 2018 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği (KHGB) Seçimi yapıldı. 95 ..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SEÇİM ÜLKEMİZE KAZANIM OLSUN MUKYAD BAŞKANI REMZİ ÖZÜN: ERKEN SE.. Türkiye’ye sürekli eğitim ve sağlık alanlarında yatırımlar yapan Muş Kültür ve Y..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
ECZANELER ECZANELER.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 20.4.2018
Üye Bilgi