Bu İçeriği Paylaş
22 Ağustos 2017 Salı

ŞİMŞEK’TEN MALAZGİRT VE BULANIK’A ZİYARET

AK Parti Muş milletvekili Mehmet Emin Şimşek, 26 Ağustos’ta düzenlenecek olan Malazgirt zaferinin 946. yıldönümü münasebetiyle ilçelere ziyaretler gerçekleştirdi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı Malazgirt Zaferi kutlamalarının hazırlıkları sürüyor. Önceki gün beldelere ziyaretler gerçekleştiren milletvekili Şimşek, dünde Malazgirt ile Bulanık’a gitti. Burada yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Şimşek, hazırlıklar hakkında bilgiler aldı. Malazgirt’te bazı ziyaretlerde yapan Şimşek, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Evet, bugün Malazgirt’teyiz şu anda tören alandayız çok heyecanlıyız özellikle reisi Cumhurumuzun Malazgirt’te ve Muş’a geldiğini duyduğumuz andan itibaren Muş halkında ciddi bir heyecan ve bu heyecan giderek büyüyor inşallah 26 ağustosta özellikle Malazgirt halkımızı bulanık ilçemizi ve Muş ve civar halkımızı tüm Anadolu’yu burada bekliyoruz. Onları da davet ediyoruz ve biz buradayız sizleri de bekliyoruz diyoruz. Evet, başta reisi Cumhurumuzun ve ona eşlik eden başbakanımızın bakanlarımızın milletvekillerimizin sivil toplum örgütlerinin herkesin burada olması bize son derece heyecan katıyor. Biz çok büyük heyecan ve sevinç içerisindeyiz. İnşallah kazasız belasız çok güzel bir şekilde misafirlerimizi ağırlayacağız. Şu da gözüküyor ki Malazgirt’te, Malazgirt halkında çocuğuyla, kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla, köylüsüyle ve esnafıyla son derece heyecanlı son derece beklenti için İnşallah burada “biz burada reisi cumhurumuzu son derece iyi karşılayacağız, şeref verdi” dedi.

Bulanık’ta yerel yönetim ile toplantı yaptı

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek beraberindekiler ile birlikte Bulanık ilçesinde ziyarette bulunarak, bütün vatandaşları 1071 Malazgirt kutlamalarına davet etti. AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Malazgirt 1071 Anma Programı hazırlığıyla ilgili bir toplantı düzenlendi. Bulanık Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapılan toplantıya Bulanık Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hacı Arslan Uzan, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Bulut, mahalle ve köy muhtarları, kanat önderleri, sivil toplum örgütlerinin başkanları ve kurum amirleri katıldı. Burada konuşan Bulanık Ak Parti İlçe Başkanı Ali Bulut, yapılan çalışmalar hakkında kısa bir brifing veri.

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, eskisine oranla gelişmişlik olarak ülkenin çok iyi noktalara gelindiğini belirterek, bu gelişmişlikten Muş'un da nasibini aldığını söyledi. Ülkede ve Muş'ta meydana gelen bu yatırımlarda büyük emeği olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Muşluların layıkıyla karşılaması gerektiğini belirten Yıldırım, "Bu iki ilçe Malazgirt'teki kutlamaları çok iyi karşılaması gerekir. İlçelerimize çok güzel hizmetler gelecektir. Gelen misafirlerimizi büyük bir katılımla karşılayalım. Öyle yapalım ki Malazgirt kurtuluşunu Çanakkale zaferi nasıl kutlanıyorsa Malazgirt'e öyle kutlansın. Onun için katılalım. O gün nasıl birlik olmuşsa bu büyük zaferi kazanılmışsa, bu günde Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla nasıl birlik olmuşlarsa bu günde öyle katılalım. Bulanık ilçesi Muş'un en büyük ilçesidir. Şeker pancarı sıkıntıları, Bulanık ilçesine güzel futbol stadı, yüksel okul, fen lisesi ve esnafların talepleri bütün bunları ziyaret eden Sayın Reisi Cumhurumuza aktaracağız. O gün güzel programlar olacak herkesin katılmasını istiyorum" dedi.

Milletvekili Şimşek, daha sonra Malazgirt ve Bulanık’ta şehit yakınlarının evlerini ziyaret etti.

 
Bu içerik 248 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YARIDA KESTİ AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YA.. İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Muş'un Hasköy ilçesinde partisi..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARAYA GELDİ PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARA.. Ramazan Bayramı nedeniyle Atatürk Çocuk Parkı'nda bayramlaşma töreni düzenlendi..
0 yorum GÜNCEL - 17.6.2018
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATAN.. AK Parti Muş Milletvekili ve vekil adayı Mehmet Emin Şimşek Muş’un ilçelerinde v..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
Üye Bilgi