Bu İçeriği Paylaş
6 Ocak 2018 Cumartesi

MİLLETVEKİLİ TAŞKESENLİOĞLU’NDAN BELEDİYE’YE ZİYARET

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ekonomiden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Muş Belediyesi’ni ziyaret etti


Belediye Başkanı Feyat Asya, Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumuna katılmak üzere Muş’a gelen Milletvekili Taşkesenlioğlu’nu makamında ağırladı. Ziyarette Taşkesenlioğlu’na Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık ve AK Parti İl yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Belediyenin çalışmaları ile ilgili Milletvekili Taşkesenlioğlu’nu bilgilendiren Başkan Asya, “Muş Belediyesi olarak 3,5 yıl içerisinde sınırlarımızın ötesinde plan ve programlar yaparak halkımızı hizmetlerle buluşturduk. Kısıtlı bütçemize rağmen büyük projelere el attık. Kentimizin ihtiyaç duyduğu Tıbbi Atık Sterilizasyon Merkezi, Canlı Hayvan Pazarı, Yaş Sebze Meyve Hali ve Soğuk Hava Deposu, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi gibi tesisleri halkımızın hizmetine sunarken, şehirlerarası terminal, ilçe terminali projelerini başlatıp aktivite merkezlerini de bitirme aşamasına getirdik. Aynı şekilde göreve geldiğimizde 46 bin metrekare kapasiteli yeşil alanımızı yaptığımız parklar ve yeşil alanlarla 180 bin metrekareye çıkarırken, şu an yürüttüğümüz projelerin tamamlanması ile bu rakamı 300 bin metrekarenin üzerine çıkarmış olacağız” dedi.

Halka vaat edilen en büyük proje olan alt yapı projesini de başlattıklarını kaydeden Başkan Asya, “Muş’un yıllardır yaşanan alt yapı sorununa köklü çözüm üretmek adına başlattığımız çalışmaların neticesine üçüncü yılımızın ardından varmış olduk. Allah’a şükürler olsun ki bütün olumsuzluklara rağmen ilimizin tüm içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yenilenmesi için kazı ve döşeme çalışmalarını başlattık. Allah’ın izniyle bu yıl sonuna kadar bu projemizi de bitirerek halkımızın hizmetine sunacağız. Bunların yanı sıra ilimizi çarpık yapılaşmadan kurtarmak adına yeni imar alanları açtık. Bu imar alanlarında da yeni yollar açarak yerleşim düzenini şimdiden belirliyoruz” ifadelerini kullandı.

Muş’taki tarihi binaların korunması için ciddi çalışmalar yaptıklarına dikkat çeken Başkan Asya, “Sizleri ağırlamış olduğumuz bu binamız uzun yıllar hükümet konağı olarak hizmet vermiş, daha sonra çeşitli kurumlar tarafından farklı şekillerde kullanılmış bir binaydı. Bu binanın tahsisini alarak aslına uygun restore ettikten sonra hizmet binası olarak hizmete açtık. İlimizdeki tarihi camilerin restorasyonu için ilgili Genel ve Bölge Müdürlükleri ile sürekli iletişim halinde olduk. Yıllar önce yıkılan Tarihi Muratpaşa Camisini de yeniden inşa etmek üzere çalışmalarımıza başladık. Araştırma kazısının tamamlandığı projesinin Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nce hazırlandığı caminin inşasına gelecek yıl başlanacak. İnşallah kısa bir sürede bu camimizi de yaparak halkımızın hizmetine hep birlikte sunmuş olacağız” şeklinde konuştu.

Son olarak belediye tarafından yapılarak hizmete açılan Bilgi Evlerindeki faaliyetlere de değinen Başkan Asya, “Sosyal belediyeciliğin gereği olarak iki mahallemizde Bilgi Evi kurduk. Şu anda diğer mahallelerimizin tamamında bu projemizi uygulamak için planlamalar yapıyoruz. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun katılımıyla açılışını yaptığımız Bilgi Evlerinde 7’den 70’e her kesimin faydalanabileceği şekilde programlar yaptık. Çocukların, gençlerin ve bayanların, dinini, diyanetini öğrenebileceği bir ortam mevcut. Bilgiye ulaşmak noktasında her türlü ayrıntıyı düşünerek uygulamaya başladık. Bugün bu tesislerimizde vatandaşlarımızın faydalanmasını görmek bizleri daha da motive ederek sevindiriyor. Bu vesile ile bir kez daha teşriflerinizle bizleri şereflendirdiğinizi belirtmek ister, saygılar sunarım” ifadelerini kullandı.

Misafirperverliğinden dolayı Başkan Asya’ya teşekkür eden Milletvekili Taşkesenlioğlu, hizmet yolunda başarılar diledi. Başkan Asya, ziyaret anısında Milletvekili Taşkesenlioğlu’na Osmanlı tuğrasının yer aldığı bir tablo hediye etti.

 
Bu içerik 216 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi