Bu İçeriği Paylaş
14 Haziran 2018 Perşembe

JANDARMA TEŞKİLATI'NIN 179. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Muş’ta, Jandarma Teşkilatı’nın 179’uncu kuruluş yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı


Muş İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen törene; Muş Vali Vekili Alper Çiftci, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Garnizon Komutanı Cem Karlıoğlu, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, askeri erkan ve şehit aileleri gaziler ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan’ın mesajları okundu. Ardından İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, açılış konuşması yaptı. Jandarma’nın görev ve sorumluluklarını hatırlatan Şahin, jandarmanın, ülkenin huzur ve güvenliğiyle, kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusun takdirini kazandığını söyledi. Jandarmanın her zaman ulusun takdirini kazandığını ifade eden Şahin, “Jandarmamız Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzuru ve güveni ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her zaman taktirini kazanmıştır. Jandarma kurulduğu günden bu yana günlük yaşamın her alanında, ülkemizin her notasında gece, gündüz, sıcak, soğuk, yağmur ve çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş. Bundan sonrada olmaya devam edecektir. Yurdumuzun her köşesinde halkla iç içe olarak büyük bir özveri ve heyecanla görev yapan ve devletin halka açılan penceresi konumunda olan jandarma, Atatürk ilke ve inkılaplarının ışığında hukuk devletinin kurallarına uygun, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine saygılı, halkın memnuniyetini sağlayacak şekilde güvenlik hizmetini sunmayı benimseyen ve halkımızla bütünleşmiş modern teknolojinin bütün imkanlarını etkinlikle kullanabilen milli, ahlaki ve mesleki değerlerle yetişmiş personeliyle büyük bir sorumlulukla verilen tüm görevleri yerine getirmenin gayret ve azmi içerisindedir” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Vali Vekili Alper Çifci de şunları söyledi: “Jandarma teşkilatımız kurulduğu tarihten bu yana başarılarıyla hep kendinden söz ettirmiş köklü bir teşkilatımızdır.

Daha sonra bir konuşma yapan Vali Vekili Alper Çifci ise, jandarmanın kutsal bir görev yürüttüğünü belirterek, "Başarılarıyla kendinden söz ettirmiş köklü bir teşkilatımızdır. Her bir mensubunun büyük bir özveriyle görev yaptığına inandığım bu teşkilat milletimizin gurur kaynağıdır. Personelimizin başarısıyla birlikte yenilenen teknoloji ilerlemede yakından takip edilmektedir. Devlet olmanın en önemli göstergesi vatandaşın huzur ve güvenin sağlanmasıdır. Köylerimizde ve kırsalımızda halkımız huzur ve güvenle yaşayabiliyorsa bunda jandarma teşkilatımızın büyük bir payı vardır.

Jandarma Teşkilatımızın 179. Kuruluş yıldönümünü kutluyor; iç güvenliğin sağlanmasında gerektiğinde gözünü bile kırpmadan canını veren kahraman jandarmamızın şehitlerini rahmet ve minnetle yad ediyorum, gazilerimize de saygılarımı sunuyorum.”

Yapılan konuşmadan sonra tören, şiirlerin okunması ve Halk Eğitim Merkezinin sergilediği halkoyunu, çeşitli dalda dereceye giren öğrencilere ödül verilmesi ve serginin gezmesiyle sona erdi.

 
Bu içerik 74 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi