Bu İçeriği Paylaş
7 Aralık 2017 Perşembe

VALİ YILDIRIM, MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Vali Aziz Yıldırım, merkez ve merkeze bağlı mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.


Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Vali Aziz Yıldırım’a, Vali Yardımcısı Alper Çifçi ile İl Mahalli İdareler Müdürü Hüseyin Salur eşlik etti. Muhtarlara yönelik toplantıların devam edeceğini belirten Vali Yıldırım, sorun ve sıkıntıları da dinledi.

Toplantıda muhtarlara yönelik bir konuşma yapan Vali Yıldırım “Hepinizin bildiği gibi aile sağlamsa, toplum sağlıklı olur.  Ülke de eğer muhtarlar sağlamsa ülke de sağlıklı olur. Dolayısıyla sizlerin ne kadar büyük görev ifa ettiğinizi, sanıyorum söylememe gerek yok.

Değerli arkadaşlar, bugünkü toplantıda sadece mahalle muhtarlarımızla bir araya gelerek, daha samimi bir ortamda herkesin kendi arzusunu, isteğini söyleyebileceği bir ortamda birlikte olalım istedim. Nasip olursa bundan sonraki toplantılarımızı da daha küçük gruplarla bir araya gelelim istiyorum. Kalabalık çok olunca herkese söz hakkı veremiyoruz. Onun için bugün ben fazla konuşmayı arzu etmiyorum ama muhtarlarımız ne diyecekler onu da merak ediyorum” dedi.

“SİZLERE DÜŞEN GÖREV YAPILAN BU HİZMETLERE SAHİP ÇIKMAK VE ONLARI KORUMAKTIR”

Yapılan yatırımlarla ilgili muhtarları bilgilendiren Vali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Değerli muhtarlarımız, hepinizin bildiği gibi muhtarlık önemli müessese. Gerek şehir merkezimizde gerekse taşra mesafesinde bulunan köylerimizde görevli olarak merkezi idaremizin en büyük yardımcılarısınız.

Devletimiz yol-köprü yapıyor, su getiriyor. Bu tür hizmetlerin maliyetine de hiç bakmıyor bunları korumaksa bizlerin görevidir. Mahallemizde, Köyümüzde Şehrimizde hep birlikte yaşıyoruz o nedenle bulunduğumuz, yaşadığımız yerlere sahip çıkmalıyız, şehrin, mahallenin yaşanabilir bir yer olması için hep birlikte çalışmalıyız. Bakın 2010 yılında itibaren öğretmen sayımız 1100 kişi artmıştır ayrıca önümüzdeki yıl 51 okul daha yapılacak. Bunlar son derece güzel gelişmelerdir. Sizlere düşen görev ise yapılan bu hizmetlere sahip çıkmak ve onları korumaktır. Birbirimizin hakkına riayet edip saygı göstereceğiz. Kul ve kamu hakkına riayet edin. Köyümüz, köylümüz, mahallemiz, insanımız bizim için kıymetlidir. İnsanımızın bütün ihtiyacının gidermek için devletimizin bize verdiği kaynakları adilane bir şekilde kullanmaktayız.”

Düzenlenen toplantıda, muhtarların sorun ve taleplerini de alan Vali Yıldırım, taleplerin ilgili kurumlara, iletilmesi talimatı verdi.

 

 
Bu içerik 93 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AFRİN KAHRAMANLARI TEKBİRLERLE UĞURLANDI AFRİN KAHRAMANLARI TEKBİRLERLE UĞUR.. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülmekt..
0 yorum GÜNCEL - 23.2.2018
ÖĞRENCİLER SUSMADI, ÇOCUK İSTİSMARINA “HAYIR” DEDİ ÖĞRENCİLER SUSMADI, ÇOCUK İSTİSMARI.. Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri, çocuk istismarı vakalarına sessiz kalmad..
0 yorum GÜNCEL - 23.2.2018
KADININ YUMURTALIĞINDAN ÇIKAN KİTLE ŞOK ETTİ KADININ YUMURTALIĞINDAN ÇIKAN KİTLE.. 70 yaşındaki kadının yumurtalığından 2,5 kilogramlık kitle çıkartıldı..
0 yorum SAĞLIK - 23.2.2018
Üye Bilgi