Bu İçeriği Paylaş
3 Kasım 2017 Cuma

VALİ YILDIRIM’IN OKULLARA ZİYARETİ SÜRÜYOR

Muş Valisi Aziz Yıldırım, Tekyol Köyü İlköğretim okulu ile Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Vali Yıldırım’a ziyaretleri boyunca Belediye Başkanı Feyat Asya, Vali Yardımcısı Alper Çifçi ile Milli Eğitim Müdürü Metin İlci eşlik ett


İlk olarak merkeze bağlı Tekyol Köyü İlköğretim okulu’na geçen Vali Yıldırım, burada öğrencilere hedefledikleri mesleklere ulaşabilmeleri için öğretmenlerini iyi dinlemeleri gerektiğini ve çok çalışmaları tavsiyelerinde bulundu. Okul ziyaretinde Vali Aziz Yıldırım, şiddetli rüzgâr nedeniyle devrilen ağacın altında kalarak yaşamını yitiren ortaokul öğrencisi Eren Özkan’ın ailesine, öğretmenlerine ve sınıf arkadaşlarına da başsağlığı dileklerini iletti. Buradan Kepenek Köyü’ne geçen Yıldırım ve beraberindekiler köyde aynı gün rüzgârın etkisiyle devrilen ağacın altında kalarak yaşamını yitiren Remziye Akıntı adlı vatandaşımızın taziyesine katıldı.

Daha sonra il merkezine geçen Muş Valisi Aziz Yıldırım programına, Muş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ziyareti ile devam etti. Öncelikle üreten bir okul olan Mesleki ve Teknik Lise ’de atölyeleri gezen Yıldırım, öğrenci ve öğretmenleri tebrik etti. Öğrencilere kitap hediye eden Yıldırım, hangi mesleği seçerseniz seçin ama en iyisini yapın dedi.

Ayrıca, Meslek liselerinin hak ettiği yeri tekrar kazanmasından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirten Yıldırım, okul öğretmenleriyle de bir araya geldi. Yıldırım burada öğretmenlere,  sorumluluk ve fedakârlık gerektiren bir görev yapmaktasınız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız sizlere emanettir. Kutsal bir görevi ifa etmektesiniz. Sizlere güveniyoruz,  öğrencilerimize ve sizlere sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl diliyorum.” Dedi.

Ziyaret öğrenciler tarafından yapılan Mevlana Celaleddin-i Rumi kabartmalı tablo hediye takdimi ile sona erdi.

 
Bu içerik 242 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YARIDA KESTİ AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YA.. İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Muş'un Hasköy ilçesinde partisi..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARAYA GELDİ PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARA.. Ramazan Bayramı nedeniyle Atatürk Çocuk Parkı'nda bayramlaşma töreni düzenlendi..
0 yorum GÜNCEL - 17.6.2018
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATAN.. AK Parti Muş Milletvekili ve vekil adayı Mehmet Emin Şimşek Muş’un ilçelerinde v..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
Üye Bilgi