Bu İçeriği Paylaş
17 Ocak 2018 Çarşamba

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ÇAKIR, GÜVEN TAZELEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır, yeniden seçilerek güven tazeledi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Gençlik Kolları Başkanlığı 15. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Partinin hizmet binasında yapılan kongreye İl Başkanı İsmail Adanur, Muş Eski Milletvekili Mehmet Şerif Ertuğrul, Genel Başkan Yardımcısı Tansu Saraç, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Şerif Sönmez, çevre illerden teşkilat yöneticileri ve üyeler katıldı.

Tek aday ile listede yer alan Gençlik Kolları Başkanı Erkan Çakır, 36 üyenin geçerli 33 oyunu alarak yeniden güven tazeledi. Kongrede bir konuşma yaparak verilen görevden dolayı teşekkür eden Çakır, amaçlarının hizmet olduğunu söyledi.

Siyasi ideolojilerin topluma hizmet amaçlı olması gerektiğini ifade eden Çakır, “Bugün Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanlığımızın 15. Olağan Genel Kurulunu yaptık. Kongremizde bizleri yalnız bırakmayan başta İl Başkanımız Sayın İsmail Adanur Bey, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcımız Tansu Saraç ve Merkez İlçe Başkanımız Mehmet Şerif Sönmez ve tüm yoldaşlarımıza teşekkür ediyorum. Malum siyaset hizmet aracıdır ve bizde kendi ilimize hizmet etmek için bu göreve talip olduk. 2016 yılında atama ile geldiğim bu kutsal görevde kongre ile yeniden güven tazelemenin onur ve gururunu yaşıyorum” dedi.

“PARTİMİZ VE İLİMİZ İÇİN GAYRETLE ÇALIŞACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin her zaman misyon ve vizyonuna uygun çalıştıklarını kaydeden Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü: “Her daim partimizin çizgisinde yürüdük ve yürümeye devam edeceğiz. Bu doğrultuda 2019 yılında yapılacak olan seçimler için şimdiden çalışmalarımıza başlayacağız. Muş ilimizde ciddi bir potansiyelimiz var ve bizde bu potansiyeli harekete geçirmeye aday olduk. Parti olarak merkez, ilçe, belde ve köylerimizi hatta mezralarımızı ziyaret edip çalmadık kapı kalmayacak. Partimizin misyon ve vizyonunu anlatacağız. Kendimizi ifade edeceğiz ve bunun için gayret edeceğiz. Yıllarca ihmal edilmiş ve sürekli seçim vaatleri ile oyalanan halkımıza kendimizi anlatacağız. Burada ki gayemiz sadece oy koparmak ve seçimden seçime ziyaretler değil, bu çalışmalarla gönülleri kazanacağız. Bizim ilk hedefimiz halkımızın gönlünü alıp onların partisi olduğumuzu tekrar hatırlatacağız. Bu gaye ve amaç ile hareket edip partimizi seçimlere hazırlayacağız.”

“BİZ GENÇLER, CUMHURİYETİMİZE VE VATANIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ”

“Biz 1919 ruhuyla 2019’a hazırlanacak olan kafasından yorulmayı, korkmayı, sinmeyi geçirmeyen gençleriz” diye vurgulayan Çakır, “Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş biz gençlerin üzerine tarihi bir vazife düştüğünün farkındayız. Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne denk Türk gençliği önemli bir rol oynamıştır. Kökünü bu topraklardan alan biz gençler Cumhuriyeti’ne, Vatanına, Vatan ve Hürriyet mücadelesine, Mustafa Kemal Atatürk değerlerine sahip çıkıyoruz.

Bizler, geleceği; gençlerin ve genç dimağların taşıdığı tuğlarla örmeye ant içtik. Kimsenin sırtımızı sıvazlamasını beklemedik. Kimseye yaslanmadan yardımlaşarak mücadele vermeyi öğrettik birbirimize. Görevde olduğumuz sürece kimsenin adamı olmayacağımızın, kimsenin arkasına boncuk gibi dizilmeyeceğimizin, doğru bildiği yolda ilerleyen idealist, ilkeli bir gençlik örgütü olacağımızın sözünü veriyorum. Hedef 2019. Umudu yeşertmeye, başka bir geleceğin temellerini atmaya başlıyoruz” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmadan sonra yeniden güven tazeleyen Çakır, destek veren herkese teşekkür etti.

 
Bu içerik 248 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi