Bu İçeriği Paylaş
11 Aralık 2017 Pazartesi

KÖY OKULU ÖĞRENCİLERİNE GİYİM DESTEĞİ

Muş’ta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcileri, köy okullarında öğrenciler üşümesin diye giyim desteğinde bulundu


Kış mevsiminin iyice his edildiği Muş’ta, sivil toplum kurulu temsilcileri köy okulları için harekete geçti. ‘Çocuklar üşümesin’ diye harekete geçen Muş Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği (KALBİM-DER), Muş Gençlik ve Muş Derneği işbirliğinde ‘Çocuklar üşümesin’ diye yardım kampanyası başlattı. Bursa’da bir hayır severin de desteği ile daha önce tespit edilen öğrencilere giyim desteğinde bulundu.

İlk olarak merkeze bağlı Muratgören köy okulunu ziyaret eden sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrencilerle yakından ilgilendi. Ardından beraberlerinde getirdikleri giyim malzemelerini öğrencilere hediye olarak dağıttılar.

“AMAÇ ÖĞRENCİLERİMİZİN EĞİTİM VE ÖĞRETİMLERİNE DESTEK OLMAK”

İstanbul, Bursa ve diğer illerde faaliyet gösteren iş adamlarının da desteği ile kış mevsiminde ‘çocuklar üşümesin’ diye çalıştıklarını belirten Muş Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği (KALBİM-DER) Başkanı Musa Özün, amaç öğrencilerin daha sağlıklı bir şekilde eğitim-öğretimlerini sürdürmesi için olduğunu söyledi. sivil toplum kuruluşu temsilcileri olarak gönderilen yardımları ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırma gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Özün, “Bizim memleketimizin uzun ve soğuk geçen kış şartlarına yönelik, dışardaki iş adamlarımızın bizlere gönderdikleri yardımları, önceden belirlediğimiz biz köy okullarımıza ulaştırmak için gayret ediyoruz. Bursa’da iş adamı Şahin Sevinç’in gönderdiği yardımları çok şükür belirlediğimiz okula teslim ettik. Yardımlarımızı bizzat dernek başkanlarımızla beraber öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Bu yardımlar çerçevesinde çocuklarımızı sevindiriyoruz” dedi.

“BU DESTEKLERLE ÖĞRENCİ KARDEŞLERİMİZ MUTLU OLUYOR”

Bu tür destekleri önemsediklerini kaydeden Özün, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kış aylarında çocuklarımız üşümesin diye bir nebzede olsa yardımlarda bulunmaya katkı sağlıyoruz. Bu konuda değerli iş adamlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu tür yardımlar çocuklarımıza hediye diye gönderildiği zaman hem çocuklarımız mutlu oluyor, hem örnek teşkil ediyor hem de, fayda sağladığına inanıyoruz.”

“DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

“Bu tarz yardımlar, hediyeler toplumda kaynaşmayı, birlik ve beraberliği sağlamayı daha cazip hale getiriyor” diye vurgulayan Özün, “Dernek başkanlarımızla beraber bu tarz faaliyetlerimiz devam etmektedir, etmeye de devam edecektir. Dernek başkanı arkadaşlarımızda bu konuda mutluluk duyuyorlar. Özverili çalışmaya gayret ediyoruz. Tekrardan yardımsever iş adamlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

 
Bu içerik 689 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ KONGRESİ SONA ERDİ 11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ K.. Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde Spor Bilimleri Derneği’nin katkıla..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
“MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK POTANSİYELİNİN SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ” “MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yr..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU İL MUŞ OLDU OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU .. Türkiye genelinde ortaöğretimde net okullaşma oranın en düşük olduğu il yüzde 50..
0 yorum EĞİTİM - 24.4.2018
Üye Bilgi