Bu İçeriği Paylaş
7 Aralık 2017 Perşembe

POLİS’TEN ÖĞRENCİLERE GÜVENLİK EĞİTİMİ

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekipleri, ilkokul öğrencilerine yönelik okul çevresindeki asayiş olayları,


İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekipleri, ilkokul öğrencilerine yönelik okul çevresindeki asayiş olayları, trafik eğitimi, yabancı şahıslara karşı ne yapmaları gerektiği konular hakkında bilgilendirme eğitimi verdi.

Muş İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü’nden örnek proje uygulayarak 3 ve 4'üncü sınıf öğrencilerine yönelik okul çevresindeki asayiş olayları, trafik eğitimi, yabancı şahıslara karşı ne yapmaları gerektiği ve trafik kuralları hakkında bilgilendirme eğitimlerine devam ediyor.

Merkez Alparslan Kız Yatılı Bölge İlk ve Ortaokulu’nda eğitim gören 3 ve 4'ncü sınıf öğrencilerine konferans salonu ve okul bahçesinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından uygulamalı olarak eğitim verildi. Öğrencilere eğlenceli halde uygulamalı eğitimler veren polisler, Muş Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından tasarlanan defter, boyama kitapları, kalem, sil ve çeşitli kırtasiye malzemesi dağıttılar.

Verilen eğitimlerde ayrıca İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev polis meslek grupları tanıtıldı. Programda detektör köpek 'Oskar' da tanıtıldı.

“BU FAALİYETLER DEVAM EDECEK”

Öğrencilere yönelik verilen eğitimlerin devam edeceğini belirten Muş İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nden Komiser Yardımcısı Esra Tonta, “Güvenliğiniz Güvencemiz Altında Projesi kapsamında, Sayın Valimiz Aziz Yıldırım'ın ve Sayın İl Emniyet Müdürümüz Zafer Aktaş'ın desteği ile beraber hazırladığımız bu projeyi çocuklarla birlikte verimli bir şekilde gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Polisi tanıtıyoruz, polis ne yapar, neler yapar, nasıl yardımcı olur, çocukların yanında nasıl bulunur? Bunları anlatarak, bilgilendirme amaçlı bir proje yapıyoruz çocuklarla beraber. Her şubemizden farklı arkadaşlarımız geliyor. Kendi şubeleri üzerine bilgilendirme yapıyorlar. Onun dışında, sunum sonunda Sayın Valimizin ve İl Emniyet Müdürümüzün desteği ile kırtasiye malzemesi olarak hazırladığımız hediyelerimizi dağıtıp, arkadaşlarla paylaşıyoruz. Arkadaşlarında mutlu olduğunu görüyorum, bizim yaptığımız projelerle beraber. Bu proje sayesinde çocuklar polisin ne olduğunu, ne görev yaptığını daha iyi bir şekilde anlıyor" dedi.

“BU EĞİTİMLER ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÖNEMLİ”

Verilen eğitimlerin önemli olduğunu belirten Merkez Alparslan Kız Yatılı Bölge İlk ve Ortaokulu Müdürü Bedrettin Kondu, öğrencileri için yararlı olduğuna inandıklarını söyledi. Kondu, "İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri tarafınca okulumuzda yapılan bilgilendirme çalışmaları kapsamında, öğrencilerimize seminer verildi. Daha çok çocuklarımızın güvenli bir şekilde okula ulaşması, okula erişimi, okuldan dönüşüyle ilgili birçok konuda bilgiler verdiler. Aynı zamanda, trafikte çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde evlerine gidip gelmeleri konusunda, trafik kuralları ile polisi daha iyi tanıma hakkında yaptıkları çalışma ile öğrencilerimiz bilinçlendirildi” dedi.

Özellikle öğrencilerin yabancı kişilerden uzak durması ve daha güvenli bir ortam için bu eğitimlere ihtiyacın olduğunu kaydeden Kondu, polis ekiplerine teşekkür etti.

Öğrenciler ise verilen eğitimden keyif aldıklarını ve kendilerine kitap kırtasiye malzemesi verildiğinden dolayı teşekkür ettiler.

 
Bu içerik 165 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
MUŞ OVASI KESİNLİKLE YAPILAŞMAYA AÇILMAMALI MUŞ OVASI KESİNLİKLE YAPILAŞMAYA AÇ.. Muş Alparslan Üniversitesi Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma merkezi Müdürü Dr...
0 yorum GÜNCEL - 21.3.2018
TEFECİLİK VE MUŞ (4) TEFECİLİK VE MUŞ (4).. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr...
0 yorum GÜNCEL - 21.3.2018
KIZILAY GENÇLİK KOLLARI AÇILDI KIZILAY GENÇLİK KOLLARI AÇILDI.. Kızılay Muş Şube Başkanlığı düzenlediği tören ile gençlik kollarını hizmete açtı..
0 yorum GÜNCEL - 21.3.2018
Üye Bilgi