Bu İçeriği Paylaş
6 Haziran 2018 Çarşamba

MECLİS, AÇIK KAPI HİZMETİNİ GÜNDEME GETİRDİ

Muş İl Genel Meclisi, İçişleri Bakanlığı’nın ‘Açık Kapı Projesi’nin Valilik Hükümet Konağı girişinde yapılmasının uygun görüldüğü gerekli ödeneklerin tahsis edilmesi için teklif edilen talebin görüşülmesini uygun görerek kabul etti


İl Genel Meclisi, 2018 yılı yatırım programı Haziran ayı 3’üncü toplantısını yaptı. Meclis Geçici Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 9 gündem maddesi görüşüldü.

Açılış, yoklama ve bir önceki toplantıda alınan kararlara ilişkin tutanak özetlerinin okunması ve onayı ile toplantı devam etti.

Gündemin 4’üncü maddesi olan Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, Merkez İlçesi Minare Mahallesi 100 ada 20 nolu parselde kayıtlı Cumhuriyet İlkokulunun bulunduğu taşınmazın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisine ilişkin, gerekli araştırma ve incelemelerin yapılması için, meclisi bilgilendirmek üzere ve rapor tanzim edilmek için, İmar ve Bayındırlık ile İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunarak, yeniden görüşülmesi oldu. Taşınmazın tahsisi ile ilgili İmar ve Bayındırlık komisyonu tarafından hazırlanan rapor şöyle denildi: “İl Genel Meclisinin 08.05.2018 tarih ve 68 sayılı kararına istinaden, Mülkiyeti İdaremize ait, Muş İli Merkez İlçesi Minare Mahallesi 100 ada 20 parselde kayıtlı Cumhuriyet İlkokulunun bulunduğu taşınmazın Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisine ilişkin konu ile ilgili, İmar ve Bayındırlık İhtisas Komisyonumuzca yerinde yapılan araştırmalar ve incelemeler neticesinde, Cumhuriyet İlkokulunun bulunduğu taşınmazın Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisinin gerek eğitim ve öğretim açısından faydalı olabileceği ve gerekse de çocuklarımızın iyi bir eğitim öğretim alması yönünde katkısının olabileceği düşünülmüş olup, 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanunun 10.maddesinin (f) maddesi gereğince; Muş İli Merkez İlçesi Minare Mahallesi 100 ada 20 parsel nolu taşınmazın Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsisinin yapılması komisyonumuzca uygun görülmüştür. İl Genel Meclisinin bilgisine arz ederiz.”

Komisyon raporu oy birliğiyle uygun görülerek arsanın tahsisine karar verildi.

Gündemin 5’inci maddesi olan İçişleri Bakanlığının pilot iller uygulaması kapsamında Hükümet Konakları Hizmet Binaları girişinde yapılması planlanan Açık Kapı Projesi Valiliğimizin Hükümet Konağı girişinde yapılması uygun görülmüş olup, Valilik İdari Hizmetler Şube Müdürlüğünce ödeneğin İl Özel İdaresi bütçesinden karşılanarak, işin yapılabilmesi için ödenek tahsis edilmesi konusunda Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 11.05.2018 tarih ve 2265 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin yeniden görüşülmesi konusu görüşüldü. Gündem maddesinin geldiği şekliyle kabulüne karar verildi.

Gündemin bir diğer maddesi ise Muş Merkez Zafer Mahallesi ve Yeni Mahalle Bilgi Evlerinin yapımı devam etmekte olup, yapımında kullanılmak üzere 1.000.000,00 TL (Bir milyon) ödeneğin İl Özel İdaresi bütçesinden karşılanarak tahsisine ilişkin konu hakkında Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünün 31.05.2018 tarih ve 2607 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi konusu oldu. Gündem maddesi bugün yapılacak olan toplantıya ertelenmesine karar verildi.

Toplantı dilek ve temenniler bölümüyle son buldu.

 
Bu içerik 78 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi