Bu İçeriği Paylaş
12 Ocak 2018 Cuma

OKUL ÖNLERİNDE SIKI DENETİM

Muş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ‘Güvenli Okul Projesi’ kapsamında çocukların ve gençlerin korunması amacıyla okul önlerinde ve çevresinde denetim uygulamalarını aralıksız sürdürüyor


Ülke genelinde olduğu gibi Muş’ta, ‘Güvenli Okul Projesi’ kapsamında çocukların ve gençlerin korunmasına yönelik denetim uygulamaları aralıksız devam ediyor. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narko-Tim, Asayiş, Çocuk, Terörle Mücadele, Toplum Destekli Bürosu ve Uyuşturucuyla Mücadele Şube Müdürlüklerinden oluşan ekipler, hemen her gün okul önleri ve çevrelerinde uygulama yapıyor. Denetimler kapsamında ilk olarak okul çevresinde güvenlik önlemi alan ekipler, okul bahçe mevkiinde geçen araçları tek tek durdurup kontroller yaptı. Ardından ekipler, okulla ilişiği olmayan gençlerin GBT'sini sorguladı, internet kafe ve oyun alanlarını arayarak öğrencileri uyuşturucu madde konusunda uyardı. Özellikle kadın polis memuru kız öğrencilerle yakından ilgilenerek olası şüpheli, durumlarda hemen 155’in aranmasını istedi.

“HİÇ ZAMAN KAYBETMEDEN 155’İ ARAYIN”

Öğrencileri uyuşturucu satışı yapan ve şüpheli kişilere karşı uyaran Çocuk Şubesi Komiseri Muzaffer Şahbaz, olası durumlarda hiç çekinmeden 155’i aramalarını istedi. Şüpheli kişilerin kesinlikle ihbar edilmesi gerektiğini ve bu konuda öğrenci ile vatandaşlardan duyarlı olmalarını ifade eden Şahbaz, öğrencilerle yakından ilgilenerek tavsiyelerde bulundu.

Öğrencilere yönelik uyarılarda bulunan Komiser Şahbaz, “Sizlerin daha iyi bir şekilde eğitim alması için her zaman ekiplerimiz görevlerinin başında. Burada okulla ilişiği olmayan şahıslar gelebilir. Size, içerisinde uyuşturucu olduğunu düşündüğünüz herhangi bir şey verebilir veya satışını yapabilir. Hepiniz uyuşturucunun zararlarını biliyorsunuz. Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor. Artık tüm gençlerimiz bu konuda duyarlı olmakla birlikte uyuşturucu tacirlerine geçit vermeyeceğine inanıyoruz. Bu konuda siz değerli öğrenci kardeşlerimizin olası en ufak durumda 155 Polis İmdat hattını arayın ve bizlere bildirin. Bizler sizin daha sağlıklı bir eğitim almanızı arzuluyoruz. Bu konuda hepimiz üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeliyiz” dedi.

“BU UYGULAMALARLA ÇOCUKLARIMIZ GÜVENDE”

Polis ekiplerinin okul önlerinde uygulama yapmasını sonuna kadar desteklediklerini belirten öğrenci velilerinden Şirin Şahin, vatandaşların da bu konuda duyarlı olması gerektiğini kaydetti. Emniyet yetkililerinin tedbiri hiç bir zaman elden bırakmaması gerektiğini kaydeden Şahin, “ben sürekli öğrencimi okuldan almaya çalışıyorum ve her gelişimde ekipler bura da bekliyor. Tabi bu durum bizi gerçekten mutlu ediyor. Çünkü uyuşturucu ya da kötü emelleri olan kişiler olabilir ve bu onların önlenmesi için atılan güzel bir adım. Bu konuda biz öğrenci velileri olsun ya da vatandaş olsun herkes duyarlı olmalı. Çünkü polisimiz bizim güvenliğimiz için burada ve görevinin başında. Bu gün benim çocuğum güvenli bir şekilde okula gidip evine geliyorsa ne kadar polisimize, güvenlik güçlerimize teşekkür etsek azdır. Bu konuda emniyet yetkililerimiz bu tür faaliyetlerini aksatmasın. Çünkü her türlü kötü niyetli insanlar var. Tedbiri elden bırakmamak lazım” ifadelerini kullandı.

Polis ekiplerinin okul önlerinde ki uygulamalarını destekleyen vatandaşlardan Sezgin Yalçıner de şunları söyledi: “İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce yapılan bu uygulamalar neticesinde hem okulumuzun güvenliği hem de mahallemizin güvenliği sağlanıyor. Bu uygulamanın böyle devam etmesi neticesinde çok iyi olacağını düşünüyorum. İnşallah okulumuz, mahallemiz, şehrimizin güvenliği için daha güzel olur. Geleceğimiz olan gençlere sahip çıkmamız lazım.”

Öğrenciler ise uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek bu çalışmaların devam etmesini istediler.  Okul önlerinde ve internet kafelerde uygulamaların devam edeceği bildirildi.

 
Bu içerik 51 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇIKTI 120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇI.. Muş’ta, 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili münasebetiyle Merkez İmam H..
0 yorum EĞİTİM - 20.1.2018
KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR.. Bu yıl kış aylarının normal geçtiği Muş'ta, özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ..
0 yorum YAŞAM - 20.1.2018
KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA BAKIYORLAR KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA .. Varto İlçesinde besiciler, atlı kızakla hem hayvanlarına yem götürüyor hem de kö..
0 yorum GÜNCEL - 20.1.2018
Üye Bilgi