Bu İçeriği Paylaş
3 Ekim 2017 Salı

MECLİS, KOMİSYON RAPORLARINI ERTELEDİ

Muş İl Genel Meclisi, 2017 yılı yatırım programı Ekim ayı birinci toplantısında daha önce görevlendirilen komisyon raporlarını erteledi


İl Genel Meclisi, 2017 yılı yatırım programı Ekim ayı birinci toplantısını yaptı. Meclis Geçici Başkanı Asım Çetinkaya başkanlığında oturumu açılan toplantıda 13 gündem maddesi görüşüldü. Açılış, yoklama ve önceki toplantıda alınan karar özetlerinin okunması ve onayı ile devam eden toplantıda kamu binalarının Depremsellik Tahkiklerinin yapılması istenmiş olup, taşınmazların Depremsellik Tahkiklerinin Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğünce yapılmış ve ekte sunulan taşınmazlara ilişkin rapor doğrultusunda değerlendirme yapılması ile ilgili, meclisi bilgilendirmek üzere, İmar ve Bayındırlık ile İçişleri ve Çeşitli İşler İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporun okunarak, görüşülmesi görüşüldü. Gündem maddesi üzerine 5 Ekim Perşembe günü görüşülmesine oy birliğiyle onay verdi.

Meclis, Muş’ta tarım reformu ve arazi toplulaştırma projesi devam etmekte olup, projenin hangi aşamada olduğu ve ne zaman biteceği konusunda gerekli araştırmaların yapılarak, meclisi bilgilendirmek üzere, Tarım ve Hayvancılık İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunarak, görüşülmesi konusunu. 4 Ekim Çarşamba gününe ertelenmesini oy birliğiyle onayladı. Toplantı gündeminin 5’inci maddesi olan: Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 14.09.2017 tarih ve 5488 sayılı yazısı ile uygun görülen; Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait İlimiz Malazgirt İlçesi Hanoğlu mevkide bulunan Tarım-İş olarak faaliyet veren mevcut iş yerlerinin kira geliri ile faaliyetleri hakkında, meclisi bilgilendirmek üzere Plan ve Bütçe İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunarak, görüşülmesi konusu 4 Ekim günü yapılacak olan toplantıya ertelendi.

Gündemin 5’inci maddesi olan: Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 14.09.2017 tarih ve 5488 sayılı yazısı ile uygun görülen; İlimiz ve İlçelerinde mevcut ENH içme sularını enerji ile elde edilmekte olup, enerji maliyetinin yüksek olması nedeniyle bu sistemi daha düşük maliyet ile elde etmek için Güneş enerjisinden faydalanmak için gerekli etüd çalışmalarının yerinde incelenerek, meclisi bilgilendirmek üzere Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunarak, görüşülmesi. 5 Ekim günü yapılacak olan toplantıya ertelenmesine karar verildi.

Gündemin 6’ıncı maddesi olan: Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 14.09.2017 tarih ve 5488 sayılı yazısı ile uygun görülen; İlimiz Merkez ve İlçeler itibariyle Köylerimizde mevcut içme su depolarına klorlama cihazı takılıp takılmadığı ve 2017 yılı içerisinde içme su depolarınca kaç adet klorlama cihazı takıldığı ile ilgili, meclisi bilgilendirmek üzere Çevre ve Sağlık İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunarak, görüşülmesi konusu 4 Ekim tarihine ertelenmesine karar verildi.

Gündemin 7’inci maddesi olan Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 14.09.2017 tarih ve 5488 sayılı yazısı ile uygun görülen; İlimiz Merkez ve İlçeler itibariyle 2017 yılı yatırım programında bulunan stabilize yol yapımı ile ilgili çalışmaların hangi aşamada olduğu ile ilgili, meclisi bilgilendirmek üzere Yol Yapım ve Ulaşım Hizmetleri İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunarak, görüşülmesi konusunu oy birliğiyle 4 Ekim tarihine ertelenmesine oy birliğiyle karar verdi.

Gündemin 8’inci maddesi olan: Muş Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün 14.09.2017 tarih ve 5488 sayılı yazısı ile uygun görülen; İlimiz Merkeze bağlı Muratpaşa Mahallesinde İl Özel İdaresince okul yapılmak üzere arsa tahsisi yapılmış olup, arsa üzerinde yapımı devam eden inşaatın hangi aşamada olduğu ile ilgili, meclisi bilgilendirmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler İhtisas Komisyonunca hazırlanan raporun okunarak, görüşülmesi konusu bugün ki toplantıya ertelendi.

Gündemin 9’uncu maddesi olan Bulanık Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığının ilgi tarih ve sayılı yazısı ile İlçelerine bağlı Göztepe Köyü İçme Suyu Yapım İşi’nin KDV Dahil toplam 36.580,00 TL ödeneğin Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü 2017 yılı mali bütçesinde bulunan “Köy İçme Suları ve İnşaat İşleri” bütçe tertibinden, Bulanık Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı hesabına aktarılması ile ilgili, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün 14.09.2017 tarih ve 4410 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin  görüşülmesi ile Muş Merkez Tandoğan Köyü Sulama Sistemi Sondajının Dalgıç Pompası yanmış olup, acilen yenisi ile değiştirilmesi gerekmekte olup, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün 2017 yılı mali bütçesinde yeterli ödenek bulunmadığından, İdaremiz “Yedek Ödenek” bütçe kaleminden Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü 2017 yılı mali bütçe kaleminde bulunan “Köy İçme Suları ve İnşaat İşleri” bütçe tertibine 20.000,00 TL ödeneğin aktarılması konusunda Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünün 15.09.2017 tarih ve 4457 sayılı İl Makamınca teklif edilen talebinin görüşülmesi konuları ise 6 Ekim tarihine oy birliğiyle ertelenmesine karar verildi.

 
Bu içerik 196 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YARIDA KESTİ AKŞENER YAĞMUR NEDENİYLE MİTİNGİ YA.. İYİ Parti'nin cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, Muş'un Hasköy ilçesinde partisi..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARAYA GELDİ PROTOKOL RAMAZAN BAYRAMINDA BİR ARA.. Ramazan Bayramı nedeniyle Atatürk Çocuk Parkı'nda bayramlaşma töreni düzenlendi..
0 yorum GÜNCEL - 17.6.2018
MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK İLÇELERDE VATAN.. AK Parti Muş Milletvekili ve vekil adayı Mehmet Emin Şimşek Muş’un ilçelerinde v..
0 yorum SİYASET - 17.6.2018
Üye Bilgi