Bu İçeriği Paylaş
11 Mart 2018 Pazar

OTİZMLİ ÇOCUKLARA TEKERLEKLİ SANDALYE VERİLDİ

Merkez Vahit Özmen Anasınıfında eğitim gören otizmli öğrencilere tekerlekli sandalye verildi


Engelsiz Yaşam Gazetesinin desteği ve mavi kapak projesi kapsamında Muş Merkez Vahit Özmen Anasınıfında eğitim gören 2 otizmli öğrenciye tekerlekli sandalye verilirken, yatalak bir öğrenciye ise bez verildi. 6 tekerlekli sandalye ise öğrencilere verilmek üzere Korkut ilçesine gönderildi. Tekerlekli sandalyelerin öğrencilere verilmesi için Vahit Özmen İlkokulunun spor salonunda bir program düzenlendi. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, okul öğretmenleri ve veliler katıldı. Palyaçolarında getirildiği etkinlikte otizmli öğrenciler diğer arkadaşlarıyla birlikte doyasıya eğlendiler.

“BU BİLİNCİ YAYMAMIZ GEREKİYOR”

Otizmli öğrencilere sahipsiz olmadıklarını hissettireceklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, projeye destek veren herkese teşekkür etti. Bu bilincin aşılanması gerektiğini ifade eden İlci, “Bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulumuzun yapmış olduğu bu projeden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Bu okulda okuyan öğrencilerimizin ellerinden tutarak sahipsiz olmadıklarını ve onlarla her şekilde hayatı paylaşmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Bu bilinci aramızda yaymamız gerekiyor” dedi.

“HER ENGELLİ BİREYİN ENGELLİ ADAYI OLDUĞUNU ÖĞRETMEYİ AMAÇLADIK”

İlci'nin konuşmasından sonra bir konuşma yapan Küçüklere Temiz Türkiye Projesi Koordinatörü Harika Tokerin ise “Okul öncesinin amacı sadece şekilleri renkleri öğretmek değildir. Çocuklar okul öncesinde yardımlaşmayı, paylaşmayı ve iş birliğini öğrenirler. Ayrıca sorumluluk bilinci kazanırlar. Yapmış olduğumuz bu sosyal sorumluluk projemizde öğrencilerimize empati kurmayı, paylaşmayı, yardımlaşmayı, sorumluluk bilincini geliştirmeyi ve her engelli bireyin engelli adayı olduğunu öğretmeyi amaçladık” ifadelerini kullandı.

 
Bu içerik 154 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi