Bu İçeriği Paylaş
8 Haziran 2018 Cuma

BAŞBAKAN YILDIRIM: BÖLÜCÜLERİ SANDIĞA GÖMME ZAMANIDIR

Başbakan Binali Yıldırım, Muş'ta AK Parti mitinginde halka hitap ederek “Bölücüleri sandığa gömme zamanıdır. Gençlerimizi, yavrularımızı dağa çıkardılar. Şimdi diyoruz ki artık yeser 'Edi bese'. Bölücüleri sandığa gömme zamanıdır” dedi


Başbakan Binali Yıldırım, partisince Belediye Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti'li Muş Belediye Başkanı Feyat Asya'nın altyapı çalışmalarını yaptığını, vatandaşa hizmet ettiğini belirtti.

“AK PARTİ TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYAN PARTİDİR”

Toplanan kalabalığı Kürtçe selamlayan Başbakan Yıldırım, 24 Haziran seçimleri için oy istedi. Muş'un çoktan kararını verdiğini belirten Yıldırım, "Muş diyor ki; 'Ben lafa bakmam, ben işe bakarım.' Muş laf üstüne laf koyanlara prim vermez, yalanla dolanla boş vaatlerle ortada gezenlere kıymet vermez. Hiçbir zaman çukur siyasetine, alçakların isyana çağrısına karşılık vermediniz. Gençleri dağa tehditle çıkaranlar anaların gözyaşını akıtanlar Muş'un duasını, desteğini alamazlar. Ak Parti, anaların ağıtlarını dindiren, evlatları analarla buluşturan partidir. Terörün kökünü kazıyan partidir" diye konuştu.

“ARTIK YETER DİYORUZ, 'EDİ BEŞE’”

Kürtler'in başının tacı olduğunu söyleyen Yıldırım, bölücü örgütlerin kardeşliğimizi bozmaya çalıştıklarını belirtti. Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu: “Geçmişte HDP denen parti sizden oy istedi. Ne dediler 'Biz Türkiye partisi olduk. Bölücülük yapmayacağız, bir şans verin' dediler. Siz de verdiniz. Sonra ne oldu? Oyu, desteği sizden aldılar, emri Kandil'den aldılar. Kandil'in esaretinden kurtulamadılar. Daha sonra gençlerimizi, yavrularımızı dağa çıkardılar. Körpecik fidanlarımızı ömrünün baharında yok ettiler. Artık yeter diyoruz, 'edi bese.' Vakit terör ve uzantılarını sandığa gömme zamanıdır. Türkiye'de gençleri dağa kaçırma, esnaftan haraç toplama, zorla kepenk kapatma dönemi artık bitmiştir. Bundan sonra bu topraklarda barış şarkıları söylenecek. İnsanlarımız güven ve huzur içinde yaşayacak. 2 yıldır teröre ister Türkiye içinde, ister Türkiye dışında göz açtırmıyoruz. Canlarına okuyoruz. Bu teröristlerle Kürt kardeşlerimizi birbirine karıştırmayalım. Kürtler bizim kardeşimiz bin senedir Kürtler Türkler aynı bayrak altında kardeşçe yaşıyor. Ama bu terör örgütü bunların ipi dışarıda başkalarının elinde bunların Kürtler diye bir sorunu yok. Türkler'in de Kürtler'in de PKK gibi, PYD gibi, YPG gibi, FETO gibi bir sorunu var.  Bu sorunu da 24 Haziran'da sandıkta vereceğiniz kararla kökünden halledeceğiz. Belediye seçimlerinde halka vaatlerinde dediler ki, 'Bizi seçin şehri güzelleştireceğiz.' Seçildikten sonra ne yaptılar, belediyenin kaynaklarını dağa, Kandil'e aktardılar. Sokaklarda çöp dağları, çukur, çamur, susuzluk ve her türlü perişanlık vardı. Bizde dedik ki; daha fazla müsaade edemeyiz, ellerinden aldık. O belediye kaynaklarının dağa gitmesinin önüne geçtik. Biz bu belediye başkanlarını görevden alınca sadece HDP değil CHP de karşı çıktı. Vatandaşa su yok, çöp toplama hizmeti yok. Şehirler bakımsız. Yani siz bunu mu istiyorsunuz? Zaten oldum olası bu CHP milletin bir derdine derman olmamış. Bunlarda taş üstüne taş koyma yok. Bunların işi konuşmak, konuşmak, konuşmak. Laf üstüne laf koymak. Bunları biz İstanbul'dan iyi biliriz. Çöp dağları, hava kirliliği. Recep Tayyip Erdoğan bunları iyi bilir. Hendek, gözyaşı, kan siyaseti yapanlara Osmanlı tokadını vuracak mısınız? Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yapacak mıyız?"

“24 HAZİRAN, MUŞLU ÖĞRENCİNİN, EMEKLİNİN, ESNAFIN, MEMURUN, HANIM KARDEŞLERİMİZİN BAYRAMI OLACAK

24 Haziran'ın dönüm noktası olduğunu ifade eden Yıldırım, "Terörün bir daha gelmemek üzere tarihin derinliklerine gömülme zamanıdır. Devlet ile millet arasındaki mesafenin tamamen kapanma zamanıdır. 81 milyonun kardeşliğinin daha da sağlamlaşacağı bir tarihtir 24 Haziran. 24 Haziran, Muşlu öğrencinin, emeklinin, esnafın, memurun, hanım kardeşlerimizin bayramı olacak" dedi.

Kayyum atanan HDP'li belediyelerin 'bizi seçin, şehirleri güzelleştireceğiz, hayatı kolaylaştıracağız' diyerek seçimlerde vatandaştan oy istediklerini ve seçildiklerini anımsatan Yıldırım, "Seçildikten sonra belediyenin kaynaklarını dağa aktardılar, Kandil'e aktardılar. Sokaklarda çöp dağları, çukur, çamur, susuzluk ve her türlü perişanlık var. Ne yaptık? Biz 'daha fazla müsade edemeyiz' dedik. Ellerinden aldık o belediyeleri, kaynakların dağa gitmesinin önüne geçtik." diye konuştu.

Yıldırım, belediye başkanlarını görevden alınca sadece HDP'nin değil, CHP'nin de bu duruma karşı çıktığını söyledi.

CHP'nin hiçbir zaman milletin derdine derman olmadığını vurgulayan Yıldırım, CHP'nin işinin taş üstüne taş koymak değil, laf üstüne laf koymak olduğunu ifade etti.

“AK PARTİ 16 YILDIR HİÇBİR İLDE HİZMETTEN, YATIRIMDAN GERİ DURMADI”

CHP belediyeciliğini İstanbul'dan çok iyi bildiklerini, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok iyi bildiğini dile getiren Yıldırım, "AK Parti 16 yıldır hiçbir ilde hizmetten, yatırımdan geri durmadı. AK Parti varsa hizmet var, kalkınma var. Terör örgütlerinin elinden kurtardığımız belediyelere bugüne kadar 4 katrilyon yatırım yaptık. Helali hoş olsun. 9 bin 500 kilometre asfalt yaptık. Vatandaşa su bile verilemiyordu. 4 bin kilometre su şebekesi yaptık." ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Muş'un 24 Haziran'da tarih yazacağını, hendek, gözyaşı, kan siyaseti yapanlara Osmanlı tokadı vuracağını, Recep Tayyip Erdoğan'ı yeni sistemin cumhurbaşkanı yapacağını söyledi.

“BULANIK, VARTO VE HASKÖY'E MESLEK YÜKSEKOKULU AÇIYORUZ”

Başbakan Yıldırım, Muş'a 16 yılda çok büyük hizmetler yaptıklarını, 2 bin olan derslik sayısına 3 bin 500 derslik daha eklediklerini anlattı. Muş Alparslan Üniversitesini kurduklarını, şimdi bir de ziraat fakültesi kuracaklarını ifade eden Yıldırım, Bulanık, Varto ve Hasköy'e meslek yüksekokulu açacaklarını bildirdi.

 Vatandaşların Millet Bahçesi talebi üzerine Yıldırım, "Canınız sağ olsun. Millet Bahçesi de yaparız, gönüllerinize bahçe de yaparız” dedi.

“400 YATAKLI EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİNİ DE MUŞ'A KAZANDIRACAĞIZ”

Muş'ta sağlık alanında yapılan yatırımlara değinen Yıldırım, şunları kaydetti: "Muş'un büyük bir hastaneye ihtiyacı olduğunu biliyorum. Bu kapsamda 400 yataklı eğitim araştırma hastanesini de Muş'a kazandıracağız. Muş'a yakışacak bir havaalanı terminali yapıyoruz, 26 Ağustos'ta açılışını yapacağız. Malazgirt Zaferi'nin kutlanması için 2 milyon metrekarelik muazzam bir rekreasyon alanını da Muş'a kazandıracağız. Muşlu kardeşim ekmeğini topraktan çıkarır. Biz de Muşlu kardeşimize tarımda destek olalım. Muş'a 2017 yılında 95 milyon liranın üzerinde tarım desteği verdik. 16 yılda toplam 902 trilyon tarım desteği verdik. 2017'de Muşlu 287 genç çiftçimize destek verdik. Muşlu çiftçimiz üretiyor, ürettikçe Türkiye kazanıyor. İlk defa mazot desteğini biz başlattık, 'yarısı sizden yarısı bizden' dedik. 2017'nin mazot ücretleri verilmeye başlandı. Hayvancılıkta yerli üretimi destekliyoruz. 2 milyon 400 bin liralık hibe yardımı verdik. 187 baş boğayı sahiplerine teslim ettik."

Başbakan Yıldırım, "24 Haziran bir dönüm noktasıdır, terörün bir daha gelmemek üzere tarihin derinliklerine gömülme zamanıdır. Devlet ve millet arasındaki mesafenin tamamen kapanma zamanıdır." dedi.

Başbakan Yıldırım, konuşmasının ardından AK Parti Muş milletvekili adayları ile vatandaşları selamladı, satranç takımı dağıttı.

Yıldırım'a Muş mitinginde, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz ile AK Parti milletvekilleri eşlik etti.

 

 

 
Bu içerik 108 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi