Bu İçeriği Paylaş
15 Aralık 2016 Perşembe

MHP’Lİ DEMİR: MÜPTEZEL AK SAÇLILAR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş İl Başkanı Şükrü Demir, kendisine gelen mektuba şiddetle cevap vererek “Utanmazlar, ülkücülük sayesinde paye almış beş para etmez dangalaklar, ülkücü milliyetçi davayı terk ettikten sonra gerçek ederlerini bulan b


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş İl Başkanı Şükrü Demir, kendisine gelen mektuba şiddetle cevap vererek “Utanmazlar, ülkücülük sayesinde paye almış beş para etmez dangalaklar, ülkücü milliyetçi davayı terk ettikten sonra gerçek ederlerini bulan bunaklar. Bana yazdığınız mektuba cevabımdır” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş İl Başkanı Şükrü Demir, sözde MHP’nin ak saçlıları diye adlandırılan bir oluşumdan kendisine gönderdiği mektuba sert bir şekilde cevap verdi. MHP’nin iç ve dış mihraklara karşı gövdesini taşın altına koyduğunu belirten Demir, gün birlik ve bütünlük günü olduğunu söyledi.

Gelen mektuba karşılık veren Demir, “utanmazlar, ülkücülük sayesinde paye almış beş para etmez dangalaklar, ülkücü milliyetçi davayı terk ettikten sonra gerçek ederlerini bulan bunaklar. Bana yazdığınız mektuba cevabımdır. Anayasa üzerine yapılmış olan mutabakatta Türk milletini etnik ve mezheplere ayrıştıran hangi madde var? Ademi merkeziyetçilik ve özerklik kapısını aralayan hangi cümle var? Türkiye cumhuriyetinin bekasının vesikası olan Anayasa’nın ilk 4 maddesinde hangi oynama var? Yasama, yürütme ve yargı bugün fiili olarak vesayet altında değil mi? mevcut durumda MHP yönetimi ne yapabilir? Hiç olmasa bu hassas dönemde kurtarabileceği kadar erki kurtarmaya çalışmasında ne mahsur var? Ülke içten ve dıştan parçalanmanın eşiğine gelmiş iken MHP gövdesini kayanın altına koyup iç ve dış mihraklara karşı birlik bütünlük ve bir devlet idaresinin olduğunu göstermekte” dedi.

“MEKTUBUNUZU İADELİ TAAHHÜTLÜ YÜZÜNÜZE ÇARPIYOR VE SİZİ ŞİDDETLE KINIYORUM”

Mektubu yüzlere çarpıp şiddetle kınadığını kaydeden Demir, sunları söyledi: “Mektuba eyvallah da ülkücüden gelen mektuba eyvallah olsun. Lakin dün işçi partisinin yönetiminde yer alan, MHP Apo’yu idamdan kurtardı iftirasında bulunan, tv kanallarında ülkücülük hariç her haltı işleyen, AK Parti’den aday adayı olup davasını satan, Perinçek’e danışmanlık yapan müptezeller mektubunuzu iadeli taahhütlü yüzünüze çarpıyor ve sizi şiddetle kınıyorum.”

MHP Muş İl Başkanı Demir’e gönderilen mektupta ise en dikkat çeken kısımda şöyle denildi: “Başkanlık sistemi ya da asli devlet görevleri arasında yer alan emniyet ve eğitim hizmetlerinin mahalli idarelere terki ademi merkeziyet anlamına gelecek usullerle değil, mevcut sistemin aksaklıklarının yine sistemin kendi yapısı içerisinde giderek ahenk ve uyumu temin edecek bir anlayış hakim kılarak sağlanmalıdır babında Alparslan Türkeş’in düşünceleri anlatılmakta, ve Türkeş’in özerkliği reddetmekle mevcut sistemin aksaklıklarını yine sistemin kendi içerisinde giderilmesinden yana olduğu söylenilmektedir.”

 
Bu içerik 656 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ KONGRESİ SONA ERDİ 11. ULUSAL SPOR BİLİMLERİ ÖĞRENCİ K.. Muş Alparslan Üniversitesinin ev sahipliğinde Spor Bilimleri Derneği’nin katkıla..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
“MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK POTANSİYELİNİN SONUÇ DEĞERLENDİRMESİ” “MUŞ İLİ DOĞAL TARIM VE HAYVANCILIK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yr..
0 yorum GÜNCEL - 24.4.2018
OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU İL MUŞ OLDU OKULLAŞMA ORANININ EN DÜŞÜK OLDUĞU .. Türkiye genelinde ortaöğretimde net okullaşma oranın en düşük olduğu il yüzde 50..
0 yorum EĞİTİM - 24.4.2018
Üye Bilgi