Bu İçeriği Paylaş
15 Ocak 2018 Pazartesi

AK PARTİ’DE GENÇLİK KOLLARI KONGRESİ YAPILDI

AK Parti Muş 5. Olağan Gençlik Kolları Başkanlığı Kongresi yapıldı. Kongreye Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş’ta katıldı


Ecertaş, Muş Öğretmenevi Konferans Salonu'nda düzenlenen AK Parti Muş İl Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresine katıldı. Tek aday olan Erdem Mirze'nin İl Gençlik Kolları Başkanı seçildiği kongrede konuşan Ecertaş, ülkenin birlik ve beraberliğinin önemine değindi.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, "300 yıl sonra İslam dünyası bir araya geldi ve karar verdi. 'Kudüs Filistin'in başkentidir' dedi. İslam dünyasının bir araya gelmesi tüm dünyayı ayağa kaldırmaya yetti ve ABD Başkanı Trump'un o komik ve asla kabul edilemez kararına BM de karşı çıktı." dedi.

"Alparslan ruhu"nu şahlandırmak istediklerini belirten Ecertaş, "Geçen yıl kutlamalara 15 bin gençle geldik. Bu yıl inşallah 25 bin gençle geleceğiz. Çanakkale Gençlik Kollarımızın en önemli organizasyonu nasıl 18 Mart ise Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümünde nasıl Çanakkale'ye gidiyorsak, eylül ayında tüm Türkiye olarak nasılsa Söğüt'e gidiyorsak, bundan sonra 26 Ağustos'ta tüm Türkiye'den gençler akın akın buraya gelecek." diye konuştu.

Ecertaş, 300 yıl önce bir araya gelen İslam dünyasının bu yıl Türkiye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın girişimiyle tekrar bir araya geldiğini vurgulayarak, şöyle devam etti: "300 yıl sonra İslam dünyası bir araya geldi ve karar verdi. 'Kudüs Filistin'in başkentidir' dedi. İslam dünyasının bir araya gelmesi tüm dünyayı ayağa kaldırmaya yetti ve ABD Başkanı Trump'un o komik ve asla kabul edilemez kararına BM de karşı çıktı. Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik duran Muş gibi teşkilatlar sadece Muş'u güçlendirmekle kalmıyor, bölgesini, Türkiye'yi güçlendiriyor. Arkasında güçlü, dinamik, enerjik ve genç bir Türkiye'yi bulan sayın Cumhurbaşkanımız da tüm dünyaya Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu haykırıyor."

"Mazlumlara Türkiye sahip çıktı"

Türkiye'nin ümmetin ve mazlumların umudu olduğunu aktaran Ecertaş, çok sayıda Müslüman ülke olmasına rağmen şu an mazlumlara Türkiye'nin sahip çıktığının altını çizdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sultan Alparslan'ın, Abdulhamit Han'ın, Fatih Sultan Mehmet'in, Yavuz Sultan Selim'in, Kanuni Sultan Süleyman'ın da torunu olduğunu ifade eden Ecertaş, şunları kaydetti: "İşte biz belki tarihin akışı içerisinde olduğumuz için çok istekli olabiliriz. Ancak emin olun Somali'deki anne, Recep Tayyip Erdoğan'a bizim verdiğimiz destekten duasıyla daha çok destek veriyor. Ekonomist Dergisi'ne Muş manşet oldu. Diyor ki, 'Recep Tayyip Erdoğan'ın ta 1071 yılında gerçekleşmiş olan askeri bir konuyla alakalı bugün tekrardan anma töreni yapmasının ne anlamı var, ne yapmak istiyor bu adam' diyor. Onlar da farkında. Bizim Alparslan ruhunu şahlandırmak istediğimizi. Onlar da farkında bizim Alparslan ruhuyla beraber Abdulhamit Han'ın, Fatih Sultan Mehmet'in ruhunu, onların davasını, nizamı alem idealini gerçekleştirmek istediğimizi. Onların davası gibi ümmete umut olduğumuzu, onların davası gibi aynen Peygamber efendimizin yolundan giden o güçlü gençliğin, o güçlü liderine verdiği desteğin ne kadar büyük sonuçlar doğuracağını görüyorlar da o yüzden Muş, Ekonomist Dergisi'ne kapak oluyor. Bu sebepten dolayı doğru yoldayız. İnşallah daha çok çalışacağız."

Yaktı, 2019 seçimlerine değindi

AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ise 2019 seçimlerinin önemine değinerek, seçimlerin zor ve çetin geçeceğini söyledi. Başkan Yaktı: Muş Gençliği olarak, bayan kardeşlerimiz olarak, bu partinin emrinde olan bütün nefer olarak ve bizlerde Cumhurbaşkanımızın mahiyetinde çalışan, AK Parti’ye yapacağımız olan hizmetler konusunda daima biriz, beraberiz ve birlikte yürüyeceğiz. Bir olacağız, diri olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Muş, hep birlikte Türkiye olacağız. Önümüzdeki süreç çok önemli, 2019 yılı seçimleri olmazsa olmazlar arasında olan bir seçimdir. Hiçbir seçimin kolay olmadığı gibi 2019 seçimi daha zor, daha çetin olacak. Ama inşallah bu kadroyla, bu birliktelikle bu işin üstesinden geleceğiz. 2019 seçimlerinde Muş’umuzun layık olduğu bir şekilde temsil edeceğiz ve bunu tüm Türkiye’de yayma gayreti içerisinde olacağız” dedi.

“Gençlerimiz 15 Temmuz’da tankların, silahların karşısına dikildi”

Gençlere başlarının daima dik olması ve kendilerine güvenmeleri nasihatlerinde bulunan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, konuşmasına şöyle sürdürdü: “Gençlerimiz 15 Temmuz'da Ulubatlı Hasan'dan gelen selamı alarak, tankların, silahların, uçakların, helikopterlerin karşısına aslanlar gibi dikildiklerinde, ecdatlarına layık olduklarını ispatlamışlardır. Hem erkeğiyle hem bayanıyla... Tankların altına girdiler mi? Girdiler. Yıldılar mı? Yılmadılar. Niye? Dedi ki 'Ben Nene Hatun'un torunuyum.' Ne dediler? Ben Fatih'in torunuyum. O gece şehit olan vatandaşlarımızın içinde 16, 17 18, 19, 20 yaşlarında nice körpecik fidanlar vardı. Bu vesile ile ben bir kez daha tüm şehitlerimize rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimizi şükranla anıyorum. İşte bu gençlik, erkeğiyle, kızıyla, Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koyan gençliktir. Biliyorsunuz 16 Nisan halk oylamasıyla birlikte 18 yaşına inen seçilme yaşı var. Dolayısıyla sizler artık 18 yaşından itibaren muhtarlıktan belediye başkanlığına, belediye meclis üyeliklerinden milletvekilliğine kadar her göreve seçilme hakkına sahipsiniz. Tabii bu imkânı kullanabilmek için kendinizi en iyi şekilde yetiştireceksiniz. Önce o makamlara, 'ben varım, hazırım' diyeceksiniz. Hiç merak etmeyin. Siz bu donanıma sahip olduğunuz zaman milletimizin gönül rahatlığıyla bu görevleri size tevdi edecektir.”

Asya, “Gençlerle çok seçim kazandık”

Kongrede bir konuşmada Muş Belediye Başkanı Feyat Asya yaptı. Asya, gençlerle çok defa Muş’ta seçim kazandıklarını belirtti. Muş’ta bilinçli gençliğin olduğuna dikkat çeken Asya, duyarlı olmalarından dolayı gençliğe teşekkür ederek, konuşmasının sonunda da kongrenin hayırlı olmasını diledi. Yapılan konuşmaların ardından katılımın yüzde 50’nin olduğunu belirten imzaların alınmasından sonra Erdem Mirze, AK Parti Muş Gençlik Kolları Başkanlığına seçildi. 

 
Bu içerik 188 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR YAZ SPOR OKULLARI BAŞLIYOR.. Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, tüm branşlarda yaz spor okulları aç..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI ZİYARETİ ŞEHİT AİLELERİNE RAMAZAN BAYRAMI Zİ.. Vali Vekili Alper Çifci, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret ed..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİYOR CADDE VE SOKAKLAR DEZENFEKTE EDİLİY.. Muş Belediyesi, sıcak yaz günlerinde sağlık problemlerinin önüne geçmek için ken..
0 yorum GÜNCEL - 18.6.2018
Üye Bilgi