Bu İçeriği Paylaş
29 Nisan 2018 Pazar

MİLLETVEKİLİ ŞİMŞEK MUŞ’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNU KUTLADI

AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, yayınladığı mesajla Muş'un düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü kutladı


AK Partili Şimşek, Muş’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Muş’un, Kurtuluş Savaşı’nda tarihin en zor dönemlerinden birini yaşadığını ifade eden Şimşek, vatandaşların bağımsızlık adına şanlı bir direniş gösterdiğini belirtti.

Şimşek; “Kurtuluş Savaşı’nda tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşayan milletimiz, bağımsızlığı adına şanlı bir direniş göstermiştir. Anadolu’nun her köşesinde sergilenen bu destansı mücadelenin yaşandığı yerlerden biri de Muş ilimizdir. Bu mücadele neticesinde ay yıldızlı bayrağımızı yeniden dalgalandıran, vatanı uğruna canları pahasına mücadele eden düşmana karşı mertçe mücadele eden gazilerimiz, halkımız ve şehitlerimiz, Anadolu’nun işgal edilemez kutsal bir vatan olduğunu bütün dünyaya kanıtlamışlardır.

Bu büyük mücadelenin en başından itibaren düşman kuvvetlerine cesaretle direnerek illerinin kurtuluşlarını sağlayan halkımızı tüm içtenliğimle kutluyorum. Milli mücadele tarihimize altın harflerle yazılan bu anlamlı günde şanlı geçmişimizle bir kez daha övünmenin haklı gururunu yaşıyor, o gün düşmana karşı mücadele eden tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümünü en kalbi duygularımla kutluyor, tüm hemşehrilerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

 
Bu içerik 63 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi