Bu İçeriği Paylaş
21 Aralık 2017 Perşembe

68 YIL SONRA KANLI NİGAR TİYATRO OYUNU

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) tarafından organize edilen Kanlı Nigar tiyatro oyunu, Devlet Opera ve Balesi tarafından 68 yıl sonra Muş’ta sergilendi


Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi tarafından MŞÜ Kongre Kültür merkezinde sergilenen Kanlı Nigar tiyatro oyununu, İzleyiciler tarafından ilgi ile izlenen oyun büyük beğeni topladı.

Programdan önce gazetecilere buraya MŞÜ Kültür sanat ve uygulama merkezinin davetlisi olarak geldiklerini dile getiren Devlet Opera ve Balesi Genel Müdür Yardımcısı Fatma Arzu Sugüneş yaklaşık 1,5 senenin bir çalışma sonucunda burada olduklarını açıkladı.

Devlet Opera ve Balesi olarak çok yoğun çalışmalarının olduğunu hatırlatan Genel Müdür Yardımcısı Sugüneş, dolaysıyla turnelere mümkün olduğunca gitmeye çalışıyoruz. Ancak normal şartlarda bu bizi biraz zorluyor. Muş’a 68 yıl sonra opera olarak ilk defa gelmenin gururu içeresindeyiz, bu turnelerde doğu illerinde temsil edilmesine öncelik verdiklerini, Devlet Opera balesinin Kanlı Nigar oyunu ile 74 kişilik bir ekiple geldik. Oyunun op erat tarzında sahnelendiğini, hem tiyatral, hem müzik hem de dans gösterisi olan bir oyun seyircinin çok beğeneceğini umduklarını, büyük ilgi ve alaka ile karşılandıklarını belirtti.

Programın ardından teşekkür konuşması yapan MŞÜ Rektörü Fethi Ahmet Polat ise,”  burada bugün tarihi bir gün yaşadıklarını belirterek,” gerçekten Muş için bence tarihi bir gün, Doğu Anadolu’daki birçok il için tarihi bir gün. Üniversitemiz için tarihi bir gün, gerçekten olağan üstü güzellikler yaşandı. Üniversitemizin sanat ve Kültür adına hakikaten övünecek çok şey var. Çok iyi öğrencilerimiz v ar, çok iyi hocalarımız var.  Aslında bugün belki de bunu taçlandıran Üniversitedeki sanatsal kültürel faaliyetleri belki zirve noktasına taşıyan etkinlik, müzikal gösteri her halde bu oldu. Zan ediyorum Üniversite tarihinde 2 tane belki üç tane çok büyük gösteri gerçekleştirdi. Burada sanıyorum en kapsamlı, en geniş gösteri bu oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim ”diye konuştu

Yaklaşık 2 saat süren Programa Muş Valisi Aziz Yıldırım. Belediye Başkanı Feyat Asya, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, Emniyet Müdürü Zafer Aktaş  Ankara’dan görevli gelen Maliye Müfettişleri, davetliler ve çok sayıda öğrenciler katıldı.

 
Bu içerik 215 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi