Bu İçeriği Paylaş
13 Mayıs 2018 Pazar

HBT GÖNÜLLÜLERİ HEDİYELERİYLE ÇOCUKLARI MUTLU ETTİ

MŞÜ Hayırda Buluşanlar Topluluğu Muş Hasköy ilçesi Dağdibi Köyü İlk ve ortaokulunda okuyan çocukları ziyaret etti


Çocuklara kırtasiye malzemeleri, kitap ve çeşitli hediyeler dağıtan topluluk gönüllüleri, çocuklarla okulun bahçesinde çeşitli oyunlar oynayarak sohbet ettiler.

Topluluk gönüllülerinden Fatih Fikret Çakar: "Bir yıl boyunca ziyaret ettiğimiz köy okullarından biri de bugün Dağdibi köyü oldu. Hayatın yoğunluğu içinde gözden ırak olan farklı yüzleri, yürekleri belki ihmal ettiğimiz çocukları bu vesilelerle ziyaret edip hatırlamış olmak, yüzlerinde mutluluklara vesile olmak, çok ayrı ve de özel bir duygu. Onların mutluluğunu gördükçe yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu fark ediyoruz. Sevginin, mutluluğun paylaştıkça artacağına inananlar olarak bu etkinliklerimizi sürdürmeye çalışacağız. Faaliyetlerimizde desteklerini esirgemeyen gönüllülerimize, hayırseverlerimize, üniversitemize; ulaşım konusunda yardımcı olan Muş Belediyesine teşekkür ederiz."

Topluluk gönüllülerinden Sümeyra Bozkurt: "Küçücük bir tebessüm ile hayatlarının en anlamlı hediyesini aldığını, gelecek zaman diliminde bu küçük gülümsemenin dahi hayatlarına bilinmez derecede başarı ve anlam katacağını düşünen minik eller, minik bedenlerle olmak büyük bir mutluluk vesilesi. Çocukların tanında olmak ve mutluluklarını görmek bize farklı bir iklime götürmekte, Onlarla olunca uçsuz bucaksız bir sahrada açan taze çiçekmiş gibi hissedersin kendini. Bizler bu duyguları yaşadık ve yaşatmak için hayırlı ellerin güzel gözlerin katkısıyla hayırda buluşmaya gittik. Üniversitemizde faaliyetlerini sürdüren topluluğumuzun yapmış olduğu bu güzel etkinliklerde bizim de çorbada tuzumuz olsun diyerek gönüllülerimizle köyümüzün yolunu tuttuk. hayatın zorluklarına karşı dimdik ayakta durabilen küçük bedenlerin içerisindeki büyük düşünen ve büyük ideallerin peşinden koşan çocuklarımızla tanıştık. Çocuklarımızın bizlere karşı gösterdikleri sevgiyi iliklerimizde hissettik. En temiz sevgi, en güzel duygu ile bize tekrardan kardeşliği aşıladılar. Geleceğe umutla bakan bu gözler bize biz olduğumuzu gösteren en güzel yüzler. 

 
Bu içerik 114 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE DENGE (3) CUMHUR İTTİFAKI, TARİHSEL BLOK VE D.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT TASARLADILAR MEHMETÇİK İÇİN TANK GÖRÜNÜMLÜ ROBOT.. Muş Rekabet Kurumu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, terörle mücadel..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASFALT KAPLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI BELEDİYE MEYDANINDA BİRİNCİ KAT ASF.. Üst yapı projesi kapsamında Belediye hizmet binaları önünde başlatılan çalışmala..
0 yorum GÜNCEL - 25.5.2018
Üye Bilgi